جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش خبرخودرو، رییس هیئت عامل ایمیدرو گفت: ارایه راهکار به دولت و بهرمندی از ظرفیت های بخش خصوصی، پژوهش و استفاده از فناوری های جدید باید در دستور کار شرکت ملی فولاد قرار گیرد تا به جایگاه اصلی خود بازگردد.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: تولید فولاد در ایران با استانداردهای نوین جهانی مطابقت دارد و به جرات می توان گفت فولاد تولید ایران از فولادهای بسیار باکیفیت در جهان است.

به گزارش صنعت نیوز، محمد رضا کلامی با اشاره به قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان، قوانین نظام صنفی و قانون تعزیرات حکومتی درخصوص الزام نصب برچسب قیمت بر روی کالاها، تصریح کرد: درج قیمت کالاها یا خدمات توسط عرضه کننده به صورت کاملاً قابل رؤیت برای مصرف کننده، الزامی است و در قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان از عبارت عرضه کنندگان استفاده شده که عرضه کننده شامل مواردی از جمله تولیدکنندگان تعریف شده است.

به گزارش صنعت نیوز، ۲۰ استان در سال‌های ۹۲ تا ۹۵ تحت عملیات اکتشافی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران قرار گرفته اند.

به گزارش صنعت نیوز، حسام مقدم علی با بیان این مطلب گفت: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران طی 4 سال اخیر، 70 میلیارد تومان در بخش اکتشاف سرمایه گذاری کرد که منجر به کشف 560 میلیون تن زغال سنگ، 350 میلیون تن سنگ آهن و پلی متال (مواد معدنی فلزی غیرآهن) شد. ارزش این ذخایر 4.8 میلیارد دلار است.

به گزارش صنعت نیوز، رییس خانه معدن ایران از صدور مجوز محیط زیست برای اکتشافات مقدماتی در پهنه D۱۹ در محدوده معدنی چادرملو خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیر اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) گفت: ۲۹ محدوده اصلی اکتشافی شناسایی شده و ۳۸ پروژه اکتشافی در دست اقدام اجرایی یا اداری است.

به گزارش صنعت نیوز، معدن طلای زرشوران از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه 3.5 برابر بیش از برنامه تدوین شده، ‌ماده معدنی استخراج کرد.

به گزارش صنعت نیوز، تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ معدنی در چهار ماه نخست سال جاری، ۲۸ درصد افزایش یافت.

به گزارش صنعت نیوز، مهدی کرباسیان با بیان این مطلب ، افزود : 12 معدن بزرگ و مهم و ۸درصد ذخایر روی و ۳درصد سرب جهان در ایران قرار دارد و کشور ما چهارمین تولیدکننده سنگ تزئینی در دنیاست. ذخایر شناسایی شده مس ایران به بیش از ۳۰میلیون تن می‌رسد.سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نیز در طول ۴سال گذشته با اولویت قرار دادن موضوع اکتشافات، کار روی ۲۵۰هزار کیلومترمربع را انجام داد تا براساس آن بتواند از ذخایر بیشتری بهره‌برداری کرده و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را به سوی معدن بکشاند. نقش معدن در تولید ناخالص داخلی و توسعه اقتصادی و اشتغال چندان قابل توجه نیست و به گفته مسئولان معدنی کشور، این بخش نیازمند توجه و حمایت جدی در قالب یک برنامه‌ریزی مدون و دقیق است

به گزارش صنعت نیوز، تالار صادراتی بورس کالا میزبان عرضه ۱۱۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران است.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع روی زنجان گفت: معدن انگوران از بزرگترین معادن سرب و روی ایران و خاورمیانه است.

به گزارش صنعت نیوز، رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت : جایگاه معدن و صنایع معدنی با همکاری رسانه های گروهی ارتقاء یافته است.

به گزارش صنعت نیوز، «محمدرضا نعمت زاده» امروز در پایان آخرین جلسه هیات دولت یازدهم در جمع خبرنگاران افزود: در طول چهار سال گذشته مشکل خاصی وجود نداشته، زیرا همواره همکاری و محبت آحاد مردم و مسئولان را با خود داشتم، اما در آغاز اصلاح وضعیت صنعت در شروع به کار دولت یازدهم با آشفتگی ها، رکود فراوان و رشد منفی مواجه بودیم.

به گزارش صنعت نیوز، مشروح سوابق و برنامه های دکتر شریعتمداری وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دوازدهم را در ادامه بخوانید:

به گزارش صنعت نیوز، گره مذاکرات معدنی باز شده است و اقتصاد معدنی ایران هویت بین المللی پررنگی پیدا می کند.

به گزارش صنعت نیوز، شرکت های فولاد ساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان خرداد امسال، 5 میلیون و 312 هزارتن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال 95، 4 میلیون و 687 هزار تن بود.

به گزارش صنعت نیوز، رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت:حدود100 تعرفه از محصولات کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا در مقابل 125 محصول صادراتی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای عضو اتحادیه برای اعطای تعرفه‌های ترجیحی در آینده نزدیک مورد توافق قرار گرفت.

به گزارش صنعت نیوز، « میکاییل عظیمی » با اعلام این خبر، افزود : طی 3 ماهه نخست امسال یک میلیون و 607 هزارتن «انواع میلگرد شاخه ای و کلاف دار» تولید شد که نسبت به 3 ماهه پارسال از رشد 5 درصدی برخوردار شده است.

به گزارش صنعت نیوز، ظرفیتهای بالقوه در بخش معدن ایران بر کسی پوشیده نیست.