جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: «هیچ بنای تاریخی در محل وقوع زمین‌لرزه در منطقه تازه‌آباد استان کرمانشاه وجود ندارد.»

به گزارش صنعت نیوز، در پی درج گزارشی در روزنامه آرمان امروز با عنوان «آمارهای گردشگری قابل اعتماد نیست»، معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری توضیحاتی را برای این روزنامه ارسال کرد.

به گزارش صنعت نیوز، سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان از آغاز مرمت قلعه کمیز رودان خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، سومین همایش بین‌المللی «معماری دستکند؛ میراث معماری دستکند برای نسل‌ها» امسال برگزار می ‌شود.

به گزارش صنعت نیوز، روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس درخصوص خبر منتشرشده با عنوان «میراث ابونصر شیراز به تاراج رفت» در روزنامه قانون توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش صنعت نیوز، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در دو هفته گذشته مجوز مطالعات و پژوهش‌های باستان‌شناسی در 25 محوطه و اثر تاریخی واقع در نقاط مختلف کشور را صادر کرد.

به گزارش صنعت نیوز، سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی خوزستان درخصوص حادثه آتش‎سوزی رخ‎داده برای پل‎سیاه اهواز اعلام کرد: «برای پیشگیری از وقایع مشابه، در حال هماهنگی و مکاتبه با امور آب استان و مدیریت راه‎آهن هستیم.»

به گزارش صنعت نیوز، کارگاه مرمتی مسجد ایلخانی، مدرسه شاهرخیه و گنبد غازان‌خان مجموعه تاریخی بسطام و خرقان آغاز به کار کرد.

به گزارش صنعت نیوز، رویداد حمایت از طراحان خلاق ایرانی با هدف معرفی طراحان جوان و خلاق ایرانی و حمایت از تولید ملی در تاریخ‌های 14 و 15 تیرماه در مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش صنعت نیوز، سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل از احداث راه دسترسی به روستای باستانی کنزق واقع در شهرستان سرعین از توابع استان اردبیل خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز، به‌منظور تعیین حریم تپه تاریخی کانی نیاز شهرستان سقز عملیات گمانه‌زنی این اثر توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان آغاز شد.

به گزارش صنعت نیوز، فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی گفت: «با هوشیاری و اقدام بموقع نیروهای یگان حفاظت استان آذربایجان شرقی، اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد کشف و ضبط شد.»

به گزارش صنعت نیوز، با عقد قرارداد میان یک شرکت صنایع‌دستی در خوزستان و یک شرکت صربستانی، از این پس محصولات صنایع‌دستی این استان در کشور صربستان عرضه خواهند شد.

به گزارش صنعت نیوز، عملیات اجرایی طرح گردشگری روستای القور با هدف رونق گردشگری در شهرستان بیرجند شروع شد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیر اداره حفظ و احیای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه اوقاف اجازه مرمت باغ کلانتر کرمان را نمی دهد، گفت: «این اداره کل نمی تواند بدون اجازه مالک یا مالکان رأسا اقدام به مرمت و بازسازی یک بنای تاریخی کند.»

به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در نامه‌‌های جداگانه به استاندار یزد، مراتب ثبت چهار اثر منقول فرهنگی‌تاریخی را به او ابلاغ کرد.

به گزارش صنعت نیوز، هتل فردوس قم که عصر روز گذشته دچار حریق شده بود، با تلاش مأموران آتش‌نشانی شهر قم بدون کوچک‌ترین خسارت جانی اطفا شد.

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: «زلزله هیچ خسارتی به آثار تاریخی این استان وارد نکرده است.»

به گزارش صنعت نیوز، به‌مناسبت نکوداشت ششمین سالروز ثبت گنبد قابوس در فهرست میراث جهانی و روز گنبد کاووس، جشنی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین عموم علاقه‌مندان در جوار این اثر تاریخی ارزشمند برگزار می‌شود.

به گزارش صنعت نیوز، در پی درگذشت استاد غلامرضا نبی‌پور استاد پپیشکسوت قنات‌کار، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، ضمن تسلیت درگذشت این استاد قنات‌کار، پیام تسلیتی صادر کرد.