يک شنبه 10 مهر 1401

کاهش ساخت کشتی در کارخانجات چینی طی ۵ ماه اول ۲۰۲۲

کاهش ساخت کشتی در کارخانجات چینی طی ۵ ماه اول ۲۰۲۲
  تاريخ:چهاردهم تير 1401 ساعت 15:36   |     کد : 268145   |     مشاهده: 237
به گزارش صنعت نیوز، ساخت کشتی توسط کارخانجات چینی در پنج ماه اول سال ۲۰۲۲ حدود ۱۵ درصد کاهش یافت که علت آن ناشی از قرنطینه شانگهای و برخی بنادر دیگر بود.
به گزارش صنعت نیوز، ساخت کشتی توسط کارخانجات چینی در پنج ماه اول سال ۲۰۲۲ حدود ۱۵ درصد کاهش یافت که علت آن ناشی از قرنطینه شانگهای و برخی بنادر دیگر بود.
 
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی اتحادیه کارخانجات چینی، ساخت کشتی در پنج ماهه اول سال جاری میلادی ۱۴.۲۸ میلیون DWT بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.
 
بر اساس این گزارش سفارشات جدید دریافتی توسط کارخانجات کشتی‌سازی چینی در پنج ماه اول سال جاری میلادی ۱۷.۶۹ میلیون DWT بود که آن هم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

در همین حال مجموع سفارشات موجود در یارد‌های کشتی‌سازی چین در این مدت به ۱۰۲ میلیون DWT رسید که نسبت به سال قبل ۲۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این مدت حجم صادرات کارخانجات کشتی‌سازی چینی ۱۲.۳۲ میلیون DWT بوده که ۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل پایین آمده است.

ارزش کل کشتی‌های صادر شده در این مدت ۷.۳۳ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲.۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

کشتی‌های فله‌بر، تانکر و کانتینربر انواع عمده کشتی‌های صادراتی بوده‌اند.
 
در گزارش اتحادیه با اشاره به اینکه علت کاهش تولید به عواملی مانند همه گیری کرونا و قرنطینه بنادر برمی‌گردد، آمده است از ژانویه تا ماه می ۲۰۲۲ سهم کارخانجات چینی از تولید کشتی ۴۴ درصد، سفارشات تازه دریافت شده ۵۲ درصد و سفارشات موجود ۴۸ درصد بازار جهانی بوده است.
 
در پایان این گزارش آمده است پنج استان و شهر برتر چین شامل جیانگ سو، شانگهای، لیائونینگ، شاندونگ و ژجیانگ در تولید کشتی در پنج ماه اول سال فعال بوده و ۹۳ درصد از کل حجم کشتی سازی چین را تشکیل می‌دهند.

http://www.sanatnews.ir/News/1/268145
Share

کاهش ساخت کشتی در کارخانجات چینی طی ۵ ماه اول ۲۰۲۲کاهش ساخت کشتی در کارخانجات چینی طی ۵ ماه اول ۲۰۲۲
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است