جمعه 10 آذر 1402

تفاهم نامه وزارت صمت و علوم برای ارتباط دانشگاه‌های معتبر با صنعت

تفاهم نامه وزارت صمت و علوم برای ارتباط دانشگاه‌های معتبر با صنعت
  تاريخ:هفتم شهريور 1401 ساعت 11:03   |     کد : 269373   |     مشاهده: 715
به گزارش صنعت نیوز، وزیر صمت گفت: تفاهم نامه‌ای با وزارت علوم امضا کرده ایم که بر اساس آن دانشگاه‌های معتبر کشور را در کنار یک صنعت قرار می‌دهیم.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر صمت گفت: تفاهم نامه‌ای با وزارت علوم امضا کرده ایم که بر اساس آن دانشگاه‌های معتبر کشور را در کنار یک صنعت قرار می‌دهیم.
سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت در مراسم اختتامیه نمایشگاه تحول صنعت خودرو که با حضور وزیر علوم برگزار شد، افزود: دانشگاه برای اینکه علمش مسئله محور شود، باید با صنعت ارتباط داشته باشد و صنعت اگر بخواهد ارتباط و ارتقا داشته باشد باید با دانشگاه ارتباط برقرار کند، به همین دلیل تفاهم نامه‌ای را با وزارت علوم منعقد کرده ایم.

وزیر صمت با بیان اینکه دانشگاه و صنعت به یکدیگر نیاز دارند و مکمل هم هستند، گفت: در دانشگاه استادان، دانشجویان و آزمایشگاه‌هایی وجود دارد که صنعت به آن‌ها نیاز دارد و از آن سو صنعت هم میدان عملی دارد که دانشگاه به آن نیازمند است.

فاطمی امین افزود: آماده ایم تا از دانشجویانی که در حوزه صنعت تحصیل می‌کنند، بهره ببریم و از توان آن‌ها استفاده کنیم.

همچنین آقای محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم در مراسم اختتامیه نمایشگاه تحول صنعت خودرو گفت: این نمایشگاه مصداق پیشرفت است. ما که در زمان جنگ نمی‌توانستیم سیم خاردار تولید کنیم، الحمدالله توانستیم در خیلی از فناوری‌ها پیش رو باشیم و این علم را به کشور‌های دیگر نیز صادر کنیم.

وی با اشاره به اهمیت علم، بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و پژوهشگاه تاکید کرد و افزود: هیچ میراثی بهتر از علم برای همه نسل‌ها نیست و تفاهم نامه همکاری وزارت صمت و دانشگاه علم و صنعت می‌تواند الگوی خوبی برای سایر وزارتخانه‌ها باشد، از این رو امیدواریم نخبگان و منابع انسانی نیروی خود را در جهت بهبود نیاز‌های مردم به کار بگیرند.

گفتنی است نمایشگاه تحول صنعت خودرو سوم تا ششم شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد.

http://www.sanatnews.ir/News/1/269373
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است