چهارشنبه 5 مهر 1402

احتمال وقوع سیل در گلستان

  تاريخ:هفدهم خرداد 1402 ساعت 11:57   |     کد : 278113   |     مشاهده: 59
مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای گلستان با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی استان در خصوص احتمال وقوع سیلاب هشدار داد.
حسین دهقان صبح چهارشنبه ۱۷ خرداد، در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: اداره کل هواشناسی استان با توجه به ورود سامانه بارشی به استان از عصر چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه هشدار نارنجی شماره پنج را صادر کرده که بر این اساس احتمال وقوع سیل در گلستان محتمل است.
وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه که از سه شنبه وارد گلستان شده است، تا روز جمعه ۱۹ خرداد ادامه دارد، افزود: طی این مدت در این هشدار، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال سیلاب ناگهانی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و برخورد صاعقه و اختلال تردد جاده‌ای به ویژه در نواحی کوهستانی و رعد و برق پیش بینی شده است.
مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای گلستان ادامه داد: بر اساس هشدار فوق، آب منطقه‌ای گلستان از هم استانی‌ها و عموم مردم تقاضا دارد، در حاشیه رودخانه‌های دائمی و فصلی استان توقف نکرده و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها، مسیل‌ها و مخازن سدها و تأسیسات آبی خودداری کنند.
به گزارش ایسنا، طبق تعاریف وضعیت‌ هواشناسی هشدار سطح زرد برای آگاهی و اقدام در صورت نیاز و احتمال وجود خسارت یا خسارات نقطه‌ای، وضعیت نارنجی برای اقدام ضروری جهت مقابله با خسارت‌های گسترده و زیاد احتمالی واندیشیدن تدابیر لازم همه دست‌اندرکاران و هشدار قرمز برای اقدام فوری و همه جانبه با خسارت گسترده است.

http://www.sanatnews.ir/News/1/278113
Share

برچسب ها :  سیل , گلستان
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است