جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 1 دی 1387     
سرایت ایدز از طریق تماس های ساده

ویروس اچ آی وی به جای تهاجم به پوست به بافت های طبیعی زنان حمله ور می شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز؛ محققان علوم پزشكی در آمریكا اعلام كردند: مطالعه آنها درباره نحوه گسترش ویروس ایدز نشان می دهد با اینكه پیشتر تصور می شد این ویروس همانند ویروس تبخال از نواحی زخمی پوست وارد می شود ولی اكنون مشخص شد كه ویروس اچ آی وی از طریق بافت های طبیعی نیز قادر است وارد بدن شود.

به گفته دكتر توماس هوپ از دانشگاه نورت وسترن آمریكا این ویروس قادر است به راحتی از طریق مخاط های مختلف بدن زنان وارد شود و آنان را مبتلا كند.

دكتر هوپ و همكارانش در دانشگاه نورت وسترن در شیكاگو و دانشگاه تولان در نیواورلئان روشی نوین برای مشاهده ویروس ایدز در بدن زنان ابداع كرده اند.

محققان امیدوارند به این روش بتوانند میزان تشخیص بیماران ایدزی را افزایش دهند. به گفته ‌محققان اپیدمی‌ ایدز از سال‌ 1981 در دنیا به‌ وجود آمد و تاكنون‌ حدود 65 میلیون‌ نفر در دنیا به‌ این‌ بیماری‌ و ویروس‌ آن‌ مبتلا‌ شده‌ اند كه‌ بیش‌ از 25 میلیون‌ نفر آنها تاكنون‌ به‌ علت‌ این‌ بیماری‌ جان‌ خود را از دست‌ داده‌ اند و بر اساس‌ آخرین‌ آمار موجود اكنون‌ 36میلیون‌ و 800 هزار نفر بیمار و فرد آلوده‌ به‌ ویروس‌ ایدز در دنیا زندگی‌ می‌ كنند.

‌24 میلیون‌ و 500 هزار نفر این‌ بیماران‌ در جنوب‌ صحرای‌ آفریقا زندگی‌ می‌ كنند،‌ هفت میلیون‌ و 600 هزار نفر آنها در آسیا هستند و بر اساس‌ آخرین‌ آمار سازمان‌ بهداشت‌ جهانی‌ هندوستان‌ با باداشتن‌ پنج میلیون‌ و 700 هزار فرد مبتلا‌ به‌ ویروس‌ ایدز بیشترین‌ جمعیت‌ این‌ بیماران‌ را در دنیا دارد و پس‌ از آن‌ آفریقای‌ جنوبی‌ با پنج میلیون‌ و 500 هزار بیمار است.

آخرین‌ آمار سازمان‌ بهداشت‌ جهانی‌ نشان‌ می‌ دهد پارسال چهار میلیون‌ و یكصد هزار نفر به‌ ویروس‌ ایدز مبتلا‌ شده‌ اند و دو میلیون‌ و 800 هزار نفر نیز طی‌ سال‌ 2005 بر اثر این‌ بیماری‌ جان‌ خود را از دست‌ داده‌ اند‌ ‌فقط پنج درصد بیماران‌ ایدز به‌ دارو دسترسی‌ دارند.

محققان می گویند شش میلیون‌ و 500 هزار فرد آلوده‌ به‌ ویروس‌ ایدز در دنیا نیازمند داروهای‌ گران‌ قیمت‌ این‌ بیماری‌ هستند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: