جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 2 دی 1387     
موج سفارشها براي کفش هاي بوش!

موج سفارشها براي"کفش هاي بوش" صد شغل جديد ايجاد کرده است.

روزنامه گاردين در شماره امروز خود در اينترنت نوشت: کفش هايي که از استفاده از انها به عنوان موشک سردستي ابروي جرج بوش رئيس جمور امريکا را برد و صاحب انرا به زندان انداخت درامد غير منتظره اي براي يک کفش دوز ترک داشته است.

رمضان بايدان مالک شرکت توليد کفش بايدن در استانبول پس از اصرار بر اينکه شرکت او توليد کننده کفش هاي چرمي سياهي بود که روزنامه نگار عراقي منتظر الزيدي طي کنفرانس مطبوعاتي يکشنبه گذشته در بغداد به سمت بوش پرتاب کرد، با موجي از سفارش ها از سراسر جهان مواجه شده است.

در پي حمايت فزاينده از اقدام زيدي که با هدف اعتراض صورت گرفت اما به دستگيري او توسط نيروهاي امنيتي عراق انجاميد، بايدان براي گويي به سفارش براي سيصد هزار جفت کفش مدل دويست و هفتاد و يک که بيش از چهار برابر فروش سالانه معمول اين کفش است، صد کارگر اضافي به کار گرفته است.

وي گفت، اين سفارشها عمدتا از امريکا و انگليس و کشورهاي مسلمان همسايه بوده است.حدود صدو بيست هزار کفش از عراق سفارش داده شده است و در ضمن يک شرکت امريکايي هجده هزار جفت سفارش داده است.همچنين گفته مي شود يک شرک انگليسي پيشنهاد داده است نقش توزيع کننده اروپايي اين کفش ها را ايفا کند،کفش هايي که از سال هزار و نهصد و نود و نه در بازار بوده و در ترکيه حدود بيست و هشت پوند فروخته مي شود. افزايش سريع اينگونه سفارش ها در سوريه، مصر و ايران نيز ثبت شده است.فدراسيون اصلي توليد کنندگان کفش در ايران پيشنهاد داده است کفش زيدي و خانواده اش را مادام العمر تامين کند.

بايدان تصميم دارد به منظور هماهنگي با جو بازار کار نام اين مدل کفش را به "کفش بوش" يا "باي باي بوش" تغيير دهد و يک اژانس را براي اگهي تلويزيوني به کار گرفته است.

زيدي از زمان ان حادثه در زندان بوده و گفته مي شود بدجوري مورد ضرب و جرح قرار گرفته است.او به علت توهين به يک رهبر خارجي احتمالا با مجازات زندان مواجه است اما طبق گزارش هاي موجود عذرخواهي کرده و از نوري مالکي نخست وزير عراق درخواست عفو کرده است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: