جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 2 دی 1387     
كاهش ساعت كارپرستاران تصويب شد

فارس: رئيس كل سازمان نظام پرستاري گفت: لايحه كاهش ساعت كاركنان بهداشتي درماني با قيد فوريت در كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيد.

غضنفر ميرزابيگي بعد از ظهر امروز در مركز آموزشي الزاهرا اين شهر در جمع پرستاران با بيان اينكه دميدن روح معنويت در حرفه پرستاري از اهميت والايي برخوردار است، افزود: اگر مردم را از مسير سلامت برداريم، نظام سلامت بي‌معنا مي‌شود.

وي با اشاره به عملكرد دو ساله سازمان نظام پرستاري اظهار داشت: در شرف نوشتن برنامه‌هاي سال 88 هستيم كه پيشنهادها و انتقادها مي‌تواند براي ما راهگشا باشد.

ميرزابيگي نظام پرستاري را سازماني با برنامه دانست و گفت: برنامه‌هاي ما از ابتداي سال 82 شكل گرفت كه 30 اصل بر آن حاكم است.

رئيس سازمان پرستاري تصريح كرد: مسائل حرفه‌اي پرستاري را خودمان پيگيري مي‌كنيم و به ديگران اجازه نمي‌دهيم در امور داخلي ما دخالت كنند.

وي غير‌سياسي حركت كردن و حل نشدن در گروه‌هاي سياسي را از اصول سازمان نظام پرستاري اعلام كرد و بيان داشت: عمل به مفاد قانون سازمان به منظور تحقق اهداف جامعه پرستاري به بهترين شكل ممكن و محقق شدن هدف‌هاي مندرج در قانون و همچنين عمل به شعار «پرستار عالم، سازمان فراگير» و جامعه سالم در سال نوآوري و شكوفايي از جمله برنامه‌هاي امسال سازمان نظام پرستاري است.

ميرزابيگي خاطرنشان كرد: حصول رضايتمندي مردمي از حرفه پرستاري در نتيجه تامين نيازهاي مددجويان براساس شرح وظايف، افزايش منزلت اجتماعي پرستاران، تحقق بالين آموزش‌محور و آموزش بالين‌محور، حضور بيشتر سازمان در مجامع سياستگذاري و تصميم‌سازي نظام سلامت، افزايش دانش و مهارت از طريق بازآموزي، عملياتي كردن قانون تعرفه‌گذاري، عملياتي كردن كاهش ساعت كار پرستاران، عضويت در آي‌سي‌ان و فعاليت‌هاي بين‌المللي و تاثيرگذاري در تدوين برنامه پنجم توسعه كشور از اهداف مقطعي دور دوم هيئت مديره سازمان نظام پرستاري است.

مشاور وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از ايجاد رشته‌هاي آي‌سي‌يو، سي‌سي‌يو و سوختگي تا رده كارشناسي ارشد و دكتري در 16 دانشگاه كشور خبر داد و افزود: جامعه پرستاري فكر دارد و قطعه‌اي است كه در نظام سلامت بايد از افكار آنان استفاده شود.

وي تاخير در عملياتي كردن قانون تعرفه‌گذاري مشاغل پرستاري را به علت شرح وظايف كم آن دانست و گفت: مشغول محاسبه قيمت تمام شده خدمات پرستاري هستيم كه تمام اين خدمات به صورت بسته‌هاي خدمتي و زمان‌سنجي شده و در حال طي كردن مسير شوراي عالي بيمه است.

ميرزابيگي در خصوص عملياتي كردن كاهش ساعت كار پرستاران تصريح كرد: اين امر به لايحه ارتقاي كاركنان نظام سلامت تغيير نام داده كه در آن نه تنها بحث كاهش ساعت كاري ديده شده بلكه سختي مشاغل پرستاران نيز در نظر گرفته شده است كه در كميسيون بهداشت و درمان مجلس با قيد فوريت و بدون مخالف به تصويب رسيد و براي راي نهايي به صحن علني مجلس مي‌رود.

وي با اشاره به اينكه زنان پرستار از مزاياي قوانين سخت و زيان‌آور محروم بودند، اضافه كرد: در لايحه مذكور پرستاران اجازه كار بيش از 12 ساعت را ندارند و بازنشستگي پيش از موعد شامل پرستاران مي‌شود.

به گفته رئيس سازمان نظام پرستاري، روش پرداخت پرستاران به دو صورت ثابت و متغير صورت مي‌گيرد.

وي با اشاره به ساعت كار پرستاران خاطرنشان كرد: هر قدر كه ساعت كار پرستاران باشد، به اندازه نصف آن با رضايت خود آنان اضافه‌كاري انجام مي‌شود.

ميرزابيگي مشكل كمبود پرستاران بيمارستان‌هاي دولتي را با جذب 12 هزار نفر پرستار قابل حل دانست.

 

 

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: