جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 7 دی 1387     
افزایش فروش کتاب‌های الکترونیک

به گزارش خبرنگار گروه صنایع پیشرفته صنعت نیوز، شرکت Scroll Motion اعلام کرده که فروش کتب الکترونیک را برای پلاتفورم iPhone آغاز خواهد کرد، ناشرین نیز معتقدند که نرم‌افزارهای کتابخوان iPhone فروش کتاب‌های دیجیتال را افزایش داده‌اند.

به نظر می‌رسد که دوستداران کتاب خواهان خواندن آن به صورت پیکسلی هستند و نه کاغذی!

ظرف دهه گذشته مصرف کنندگان علاقه زیادی به کتاب الکترونیک نشان ندادند. علت این امر نیز سختی کار با دستگاه های کتاب-خوان بود. اما امسال دستگاه شرکت آمازون موسوم به کیندل Kindle محبوبیت قابل توجهی پیدا کرد و بالاخره کتاب الکترونیک به عنوان یک جایگزین جدی برای کتب کاغذی مطرح شد. جالب توجه است که بیشتر خریداران کیندل بین 55 تا 64 سال سن دارند.

قیمت کیندل 359 دلار است، بدنه نازکی دارد و قطع آن جیبی است.

اگر چه شرکت آمازون آمار فروش خود را برملا نکرده است، اما کیندل علاقه به کتاب های الکترونیک را زنده کرده است.

در حال حاضر این دستگاه کمیاب شده و تا ماه فوریه عرضه نخواهد شد. برنامه ریزی ضعیف آمازون درزمینه عرضه این دستگاه در تعطیلات زمستانی موجب شده تا شرکت سونی فضایی برای فروش دستگاه خود موسوم به Reader بیابد.

آخرین مدل دستگاه سونی 400 دلار قیمت دارد و از زمان عرضه اش به بازار در سال 2006 تاکنون سیصد هزار دستگاه فروخته شده است.

از جانب دیگر ناشرین عمده همانند HarperCollins، Random House و Simon & Schuster مدعی هستند که فروش کتب الکترونیک کمتر از 1% کل فروش ایشان را تشکیل می دهد اما علائم افزایش فروش ظاهر شده است.

برنامه‌های کتابخوان متعددی برای دستگاه iPhone نیز نوشته شده است و لااقل دو برنامه در این حوزه یعنی Stanza و eReader لااقل ششصد هزار بار دانلود شده‌اند.

شرکت Scroll Motion اعلام کرده که فروش کتب الکترونیک را برای پلاتفورم iPhone آغاز خواهد کرد.

ناشرین معتقدند که نرم‌افزارهای کتابخوان iPhone فروش کتابهای دیجیتال را افزایش داده‌اند.

کوشش برای تکمیل دستگاه‌های کتابخوان در جریان است.

آمازون و سونی ویرایش‌های جدید دستگاه‌های خود را در سال 2009 عرضه خواهند کرد.

آقای هابر از شرکت سونی مدعی است که ویرایش آتی کتابخوان این شرکت به مانند Kindle قابلیت‌های اتصال بی‌سیم به شبکه خواهد داشت و این ویژگی جذابیت آن را افزایش می دهد چون مصرف کنندگان مجبور نخواهند شد آن را به دستگاه کامپیوتر خود وصل کنند تا روزنامه‌ها یا کتاب‌ها را دانلود نمایند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: