جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 8 دی 1387     
میرکاظمی :
به قانونی نوین نیاز داریم

به گزارش خبرنگار گروه سرمایه صنعت نیوز، وزیر بازرگانی با بیان اینکه شرایط نوین اقتصادی و تجارت ملی وبین المللی به قانون نوین هم نیاز دارد ، گفت: لایحه تجارت باید به قانونی تبدیل شود که تا افق 30 تا 50 سال پاسخگو باشد.

مسعود میرکاظمی در همایش نقد و بررسی لایحه تجارت گفت : در دهه های آینده فضای کسب و کار کاملاً فرق خواهد کرد و به قانونی مناسب و کارامد هم نیاز خواهد داشت.

وی افزود : در حاشیه قانون تجارت ، تاکنون تلاش هایی برای انطباق با کسب و کارهای جدید تدوین شده است اما قانون جامعی می خواهیم که متناسب با تحول و تغییر شرایط ، انعطاف و کارامدی داشته باشد.

میرکاظمی با اشاره به نوآوری و خلاقیت در بازار کالا و شیوه های تجارت گفت: قوانین توسعه یافته به هر شکلی که نیاز بازار است به سرعت عمل می شود ، چون امکان معطل کردن بازار برای تصمیم گیری ها وجود ندارد.

میرکاظمی گفت : بر اساس گزارش سازمان تجارت جهانی پارسال 25 درصد تجارت جهانی الکترونیک بود که هر سال 35 درصد رشد دارد.

وی با تاکید بر اینکه امضای دیجیتالی و الکترونیک ، نیاز ضروری بازار مجازی است ، افزود : توسعه فعالیت های بانکی، پرداخت و دریافت های الکترونیک امروزه در جهان نهادینه شده است.

میرکاظمی با بیان اینکه تا شش ماه دیگر در ادارات تابعه وزارت بازرگانی نیازی به حضور فیزیکی حذف خواهد شد ، افزود : به قانون تازه ای نیاز داریم تا وارد محیط مجازی شویم.

وی گفت : آینده شناسی با توسعه فناوری های الکترونیک در حوزه های بازرگانی و اقتصادی گره خورده است و باید با تدوین قوانین جدید به توسعه رقابت پذیری، صادرات و حضور شایسته در بازار جهانی کمک کنیم.

میرکاظمی با تاکید بر اینکه مباحث ارزشی در این قانون بسیار مهم است ، گفت : مکاتبی که به معیار های ارزشی نگاه منطقی نکردند ،عاقبت آنها در بازار تجارت مشخص است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: