جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 14 دی 1387     
قیمت لپ‌تاپ کاهش یافت

قیمت لپ‌تاپ با برندهای مختلف طی یک هفته اخیر در بازار در حدود 10 تا 80هزار تومان کاهش یافته است.

طبق اعلام فروشندگان و اکثر نمایندگی‌های فروش، این افت قیمت به دلایل مختلفی از جمله کاهش نرخ دلار، بروز بحران اقتصادی کاهش تقاضا و... صورت گرفته است.

نایب‌، کارشناس فروش همپارد، عرضه کننده لپ‌تاپ‌های HP در این باره می‌گوید، عامل اصلی این افت قیمت کاهش نرخ دلار بوده است و به همین دلیل این قیمت‌ها در بازار داخلی در حدود 60 تا 70هزار تومان کاهش یافته است.

مرادی کارشناس فروش شرکت ارتاک نیز از کاهش 30 تا 40هزار تومانی قیمت لپ‌تاپ خبر داد و بحران اقتصادی جهانی را عامل این افت قیمت عنوان کرد. هزار، کارشناس فروش شرکت بهین هاتیک نیز از افت قیمت انواع لپ‌تاپ در بازار خبر داد و گفت: عامل اصلی این افت قیمت، بحران اقتصادی جهانی و کاهش تقاضا نسبت به عرضه کالا است.

به گفته وی، در شرایطی که بازارهای جهانی با کاهش تقاضا مواجه شده‌اند، شرکت‌های کامپیوتری به منظور تامین هزینه‌ها ناچار می‌شوند کالاهای خود به ویژه لپ‌تاپ را با کاهش قیمت به فروش برسانند. به همین دلیل قیمت جهانی این کالا کاهش یافته است.

فروشنده داخلی نیز ناچار است لپ‌تاپ‌هایش را با سود ناچیز و حتی در پاره‌ای موارد با ضرر به فروش برساند. در نتیجه قیمت‌ها در بازار داخلی کاهش یافته است.

ایران رهجو نیز از کاهش نسبی قیمت‌ها در بازار داخلی طی یک هفته گذشته خبر داده است.

در بین نمایندگی‌های فروش سازگار ارقام، نمایندگی فروش لپ‌تاپ‌های IBM LENOVO و ICER از ثبات قیمت لپ‌تاپ‌هایش طی یک هفته اخیر خبر داد. به گفته زهتابی، مسوول فروش بخش لپ‌تاپ‌های این شرکت، کاهش نرخ دلار در حد قابل توجهی نبوده است که باعث افت قیمت این کالا در بازار شود.به همین دلیل، تغییری در نرخ لپ‌تاپ‌های تحت گارانتی‌ سازگار اعمال نکرده‌ایم.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: