جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 16 دی 1387     
نرخ بهره در هند براي چندمين بار کاهش مي يابد

به گزارش خبرنگار گروه سرمایه صنعت نیوز، هند براي چهارمين بار از ماه اکتبر ، مهرماه ، نرخ بهره را در اين کشور کاهش داد و طرح مالي جديدي را به منظور مقابله با پيامدهاي بحران اقتصادي جهان ارائه کرد.

بانک مرکزي هند در بيانيه اي اعلام کرد نرخ بهره در اين کشور را به پنج و نيم درصد کاهش داده است.

با توجه به اينکه کاهش صادرات در هند شرکتهاي اين کشور را به کاهش حجم توليد و اخراج کارکنان خود واداشته است مانموهان سينگ نخست وزير هند که تلاش مي کند بار ديگر در ماه مه - خرداد ماه - در سمت خود ابقاء شود قصد دارد ميزان معاملات تجاري در بازارهاي داخلي اين کشور را افزايش دهد.

يک کارشناس اقتصادي هند اعلام کرد نظر به اينکه چشم انداز اقتصادي اين کشور چندان اميدوار کننده نيست نرخ بهره در اين کشور همچنان بايد کاهش يابد .

به دنبال انتشار گمانه زني هايي مبني بر اينکه دولت هند قصد دارد تدابير جديدي را به منظور بهبود و توسعه اقتصاد اين کشور ارائه کند شاخص سهام در اين کشور افزايش يافته است.

در بحبوحه بحران مالي جهان نرخ بهره در کشورهاي سراسر جهان کاهش يافته و اين کشورها اقدام به ارائه بسته هاي مالي جديد به منظور مقابله با اين بحران کرده اند که هند هم از اين قائده مستثني نيست.

چين در تلاش براي بهبود اوضاع اقتصادي اين کشور بسته مالي پانصد و هشتاد و شش ميليارد دلاري را ماه نوامبر -ابان ماه - ارائه کرد و تايلند نيز در راستاي حمايت از اقتصاد اين کشور و مقابله با رکود ان در سه ماهه نخست سال جاري هشت ميليارد دلار روانه بازارهاي مالي خواهد کرد.

خبرگزاري بلومبرگ اعلام کرد هند در مقايسه با ديگر کشورها شديدا تحت تاثير بحران مالي و رکود اقتصادي جهاني قرار گرفته است .

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: