جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 21 دی 1387     
اعزام کاروانها به كاظمين از امروز آغاز شد

معاون عتبات عاليات عراق و سوريه سازمان حج و زيارت گفت: اعزام كاروان‌هاي زيارتي ايراني‌ها به كاظمين كه پس از انفجار هفته‌ي گذشته در يكي از ورودي‌هاي حرمين كاظمين متوقف شده بود، بار ديگر از امروز (شنبه، 21 دي‌ماه) آغاز شده است.

حسين اكبري در گفت‌وگو با خبرنگار بخش حج و زيارت خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره‌ي اين‌كه اعزام دوباره‌ي زايران به كاظمين در شرايطي كه بازرسي‌ها از زايران حرمين كاظمين تشديد شده است، انجام مي‌شود؟ اظهار داشت: مدت اقامت زايران ايراني در كاظمين كم و در حد نيم‌روز است. بنابراين در اين مدت، منتظر شديم تا شرايط به حالت عادي بازگردد و اعزام را آغاز كنيم كه اكنون اين زمينه فراهم شده است.

او درباره‌ي وضعيت شش مجروحي كه در كاظمين بودند، بيان كرد: چهار نفر از اين مجروحان به ايران بازگردانده شدند. يك نفر آن‌ها به‌دليل شرايط جسمي كه دارد، هم‌چنان در بيمارستان كاظمين بستري است و يكي ديگر نيز به جمع شهداي حادثه پيوست. اكنون خانواده‌هاي اين افراد در جريان وضعيت مجروحان هستند.

معاون عتبات عاليات عراق و سوريه سازمان حج و زيارت با اشاره به همكاري خوب عراقي‌ها در اين حادثه براي انتقال شهدا و مجروحان به ايران، گفت: كميته‌ي زيارتي عراق حضور مؤثري در صحنه داشت و به انتقال شهدا و مجروحان ايراني به ايران بسيار كمك كرد. وزارت كشور، بهداشت، هلال احمر ايران، مسؤولان استان كرمانشاه و ديگر مسؤولان مرتبط در كشور، در اين جريان همكاري خوبي داشتند و اين مسأله موجب شد، عمليات انتقال با سرعت خوبي انجام شود و مجروحان نيز اظهار رضايت مي‌كردند.

اكبري به حضور زايران انفرادي در اين حادثه و در ميان مجروحان و شهدا اشاره كرد و افزود: اين مسأله بلاتكليفي را براي سازمان حج و زيارت و خود زايران ايجاد كرد. البته اين سازمان، كارهاي درماني و انتقال آن‌ها را با تقبل هزينه‌هاي لازم انجام داد؛ ولي چون اين افراد بيمه نبودند، در ادامه‌ي راه كه كارها با خودشان است، با مشكل مواجه مي‌شوند.

به گزارش ايسنا، تعداد شهداي ايراني عمليات انتحاري 15 دي‌ماه در كاظمين تاكنون به 19 نفر رسيده است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: