جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 23 دی 1387     
جلوگيري از ساخت و ساز در حريم قلعه پرتغالي‌ها

به گزارش خبرنگار گروه گردشگری صنعت نیوز، سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان سيستان و بلوچستان از ساخت و ساز در حريم قلعه تاريخي پرتغالي‌ها جلو گيري مي‌کند.

عارف حقي، معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان سيستان و بلوچستان با بيان مطلب فوق گفت:اين ساخت و سازها از طريق سازمان منطقه آزاد چابهار انجام مي شود.

وي افزود: با توجه به اينکه طي جلساتي تذکرات لازم به اين سازمان داده شد ولي متاسفانه نتوانستيم مسئولان اين سازمان را مجاب کنيم که عمليات ساخت و ساز را متوقف کنند.

حقي خاطرنشان کرد: همچنين با مراجعه به اين منطقه، طي جلسه اي با مسئولان سازمان منطقه آزاد چابهار عنوان کردم که اين ساخت و سازها خلاف مقررات است و در خصوص ضوابط حريم بناها توضيحاتي کامل ارائه و صورت جلسه شد ولي طي بازديد انجام شده در چند روز گذشته متوجه شديم که همچنان به کار خود ادامه مي دهند.

معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان سيستان و بلوچستان اضافه کرد:با توجه به تذکرات و تلاش هاي صورت گرفته براي جلوگيري از اين ساخت و سازها و عدم دريافت نتيجه بنابراين نامه اي به معاون ميراث فرهنگي سازمان مرکزي ارسال کرديم تا از طريق اين سازمان پيگيري شود.

وي با بيان اينکه اين سازمان ساخت و ساز غير قانوني خود را با اشاره به تفويض اختيار انجام مي دهد،تصريح کرد: متاسفانه سازمان منطقه آزاد چابهار متوجه نيست که تفويض اختيار به معناي تخريب نيست بلکه به اين معنا است که بايد نماينده سازمان ميراث فرهنگي باشند و اقداماتي در راستاي اهداف و سياست هاي سازمان ميراث فرهنگي انجام دهند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: