جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 23 دی 1387     
کنترل کودکان با ساعت مکان یاب

خانواده ها با استفاده از ساعت دیجیتالی مجهز به تراشه جی پی اس می توانند موقعیت و مکان کودکان خود را به راحتی ردیابی و مشاهده کنند.

مهر، خانواده ها سالها برای کنترل رفت و آمدهای کودکان خود به شیوه های سنتی محدود بودند اما اکنون با استفاده از یک شیوه پیشرفته تکنولوژیکی می توانند کوچکترین حرکت فرزندان خود را کنترل کنند.

شرکت ساعت سازی انگلیسی Lok8u این شیوه جدید را در قالب ساعتی مچی به نام Num8 در نمایشگاه بین المللی CES به نمایش گذاشت. این ساعت اولین ابزار کنترلی است که به صورت خاص به منظور کمک به والدین در نگهداری از فرزندانشان تولید شده است.

Num8 با ساعتهای معمولی دیجیتالی مچی هیچ گونه تفاوتی ندارد اما دارای یک تراشه کوچک جی پی اس است که این تراشه با دقت فاصله 3 متر، موقعیت کودک را ردیابی کرده و امواجی را از طریق ماهواره ها به سایتی مخصوص و به منظور مشاهده والدین منتقل می کند.

این ساعت می تواند به صورت مستقیم پیامهای کوتاهی را به گوشی همراه والدین ارسال کرده و جزئیاتی شامل آدرس خیابان و مکانی که کودک در آن قرار دارد را به آنها ارائه کند.

همچنین در صورتی که کودک ساعت را از دست خود باز کند و یا فردی دیگر این کار را انجام دهد، پیام هشداری سریعا به تلفن همراه خانواده کودک مبنی بر باز شدن ساعت از دست فرزندشان ارسال خواهد شد.

بر اساس گزارش گاردین، این ساعت 149 دلاری با قرار گرفتن در ساختمانهایی که ساختار و یا مصالح آن باعث قطع ارتباط ماهواره ای خواهد شد از امواج تلفن همراه برای برقراری ارتباط و اطلاع موقعیت کودک استفاده خواهد کرد.

تولید کنندگان این ساعت با اعلام اینکه در حال حاضر تنها 20 درصد از کودکان اجازه خروج از منزل را دارند هدف خود را از ابداع این سیستم افزایش آزادی کودکان در برقراری ارتباط با دیگران و کاهش محدودیتهای موجود در زندگی آنها اعلام کردند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: