جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 1 آذر 1395     
دختران تکواندوکار ایران قهرمان جهان شدند

سایت فدراسیون تکواندو: یازدهمین دوره مسابقات تکواندو نوجوانان جهان که از روز چهارشنبه (26 آبان ماه) با با حضور 800 تکواندوکار از 110 کشور به میزبانی شهر "بورنابی" کانادا و در سالن "بیل کوپلند" این شهر آغاز شده بود، دقایقی پیش پس از 5 روز پیکار به پایان رسید، دختران کشورمان قهرمان جهان شدند و تیم ملی پسران نیز به مقام چهارم رسید.
 
در مجموع تیمی (دختران و پسران) کره‌جنوبی قهرمان شد، تیم کشورمان به مقام نایب قهرمانی رسید و روسیه سوم شد.
 
تیم ملی تکواندوی دختران نوجوان کشورمان که در این رقابت‌ها با ترکیب مبینان‍ژاد کته‌سری، کوثر حسینی، ستاره چابکی، فاطمه جعفری، مبینا شاکری، مبینا بابالو، زهرا شجاعی، پریسا جوادی، زهرا شیدایی و زهرا پوراسماعیل به مصاف رقبایش رفت، در پایان با 2 مدال طلا (مبینا نژاد کته‌سری و زهرا پور اسماعیل)، دو برنز (مبینا بابالو و پریسا جوادی) و 55 امتیاز، عنوان قهرمانی جهان را به خود اختصاص داد.
 
چین تایپه با یک مدال طلا، سه نقره و 55 امتیاز نایب قهرمان شد، روسیه با 3 مدال نقره، 2 برنز و 50 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد و تیم‌های ترکیه و کره جنوبی نیز عنوان چهارم و پنجم را بدست آوردند.
 
هدایت تیم ملی دختران کشورمان برعهده فاطمه صفرپور به عنوان سرمربی و نیلوفر صفریان و معصومه محمدیان به عنوان مربی بود.
 
تیم ملی تکواندو پسران نوجوان کشورمان که در این رقابت‌ها با ترکیب امیر ولی‌پور، حمیدرضا هادیان، ابراهیم صفری، علی باصری، محمدرضا جمشیدی، امیرمحمد بخشی، محمدحسین یزدانی، محمد مرتضایی، امیرحسین وقوعی و عرفان ناظمی به مصاف رقبایش رفت، در پایان با یک مدال طلا (امیرمحمد بخشی)، یک نقره (ابراهیم صفری)، یک برنز(علی باصری) و 58 امتیاز عنوان چهارمی جهان را به خود اختصاص داد.
 
کره جنوبی با پنج مدال طلا، دو برنز و 93 امتیاز قهرمان شد، روسیه با دومدال طلا، دو مدال نقره و دو برنز و 66 امتیاز نایب قهرمان شد. ترکیه با یک مدال طلا، یک نقره، 2 برنز و 53 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.
 
هدایت تیم پسران بر عهده وحید عبداللهی به عنوان سرمربی، امید غلامزاده و یوسف حاجی‌پور به عنوان مربی و محمدرضا زوار مدیر فنی بود که به دلیل کارشکنی سفارت کانادا برای سرمربی، مدیر فنی و پزشک تیم روادید صادر نشد و از همراهی تیم باز ماندند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: