جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 1 آذر 1395     
لزوم رونق در اقتصاد ورزش

به گزارش صنعت نیوز، وزیر ورزش و جوانان بر لزوم رونق در اقتصاد ورزش کشور تاکید کرد.

مسعود سلطانی فر در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه این وزارتخانه با صندوق کارآفرینی امید افزود: در بیشتر کشورهای جهان ،اقتصاد ورزش مولد و سودآور است اما متاسفانه در کشور ما سرمایه گذاری در زمینه ورزش هزینه بر بوده است که باید اصلاح شود.

وی اضافه کرد: استفاده از حمایت های دولتی به منظور فعال کردن بخش خصوصی و تشکل های مردم نهاد بر فعال سازی اقتصاد ورزشی ضروری است.

سلطانی فر افزود: استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای فعال کردن اقتصاد ورزش در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار دارد.

وی اضافه کرد: استفاده از تسهیلات 18 تا 24 درصدی بانک ها برای بخش خصوصی در زمینه ورزش مقرون به صرفه نیست بنابراین تسهیلات ارزان قیمت صندوق کارآفرینی امید برای فعالیت های کوچک بخش خصوصی در زمینه ورزش در نظر گرفته می شود.

سلطانی فر گفت: استفاده از تسهیلات 4 درصدی و ارزان قیمت صندوق کارآفرینی امید به منظور استفاده در توسعه ورزش در زمینه باشگاه ها ، تولید تجهیزات ورزشی و فعالیت های همگانی بر اساس تفاهم نامه ای یکساله صورت خواهد گرفت.

وی افزود: سقف اعتبارات این طرح 50 میلیارد تومان است که بازپرداخت آن 5 ساله خواهد بود و به بخش خصوصی و تشکل های مردم نهاد فعال در زمینه ورزش ، باشگاه ها و کارگاه های تولید تجهیزات  ورزشی تعلق می گیرد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: