جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 1 آذر 1395     
دختران تکواندوکار ایران بر بام جهان

به گزارش صنعت نیوز، تیم تکواندو دختران نوجوان ایران با کسب 4 مدال رنگارنگ قهرمان جهان و تیم ایران در مجموع پسران و دختران نایب قهرمان شد.

یازدهمین دوره مسابقات تکواندو نوجوانان جهان که از 26 آبان با حضور 800 تکواندوکار از 110 کشور در سالن "بیل کوپلند" شهر "بورنابی" کانادا آغاز شده بود، صبح امروز به پایان رسید که تیم تکواندو ایران در مجموع ختران و پسران بعد از کره جنوبی نایب قهرمانی شد و روسیه عنوان سوم را بدست آورد.

تیم دختران ایران در این رقابت‌ها با 2 مدال طلای مبینا نژاد کته‌سری و زهرا پور اسماعیل، 2 برنز مبینا بابالو و پریسا جوادی و 55 امتیاز قهرمان جهان شد.

چین تایپه با یک مدال طلا، سه نقره عنوان نایب قهرمانی را بدست آورد، روسیه با سه مدال نقره و 2 برنز سوم شد و تیم‌های ترکیه و کره جنوبی  عناوین چهارم و پنجم را بدست آوردند.

در بخش پسران هم تیم ایران با یک مدال طلای امیرمحمد بخشی، یک نقره ابراهیم صفری، یک برنز علی باصری و 58 امتیاز چهارم جهان شد. تیم های کره جنوبی با پنج مدال طلا و 2 برنز، روسیه با 2 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز، ترکیه با یک مدال طلا، یک نقره و 2 برنز عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

 اما در روز پایانی مسابقات، زهرا پوراسماعیل تکواندوکار وزن 68+ کیلوگرم ابتدا تکواندوکاری از یونان را سه بر یک برد، سپس نماینده اسپانیا را با نتیجه 6 بر یک شکست داد و در سومین مبارزه هوگوپوش کره‌جنوبی را 9 بر 6 از دور رقابت‌ها خارج کرد و به فینال راه یافت. پور اسماعیل در فینال نماینده چین تایپه را پنج بر چهار شکست داد و توانست دومین مدال طلای دختران را در مسابقات جهانی 2016 کسب کند.

زهرا شیدایی در وزن 68- کیلوگرم ابتدا 6 بر صفر حریف یونانی را برد اما در دور دوم در راند طلایی مغلوب حریفی از کرواسی شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

همچنین امیرحسین وقوعی در بخش پسران 17 بر چهار در گام نخست تکواندوکار فرانسوی را برد، سپس 13 بر یک حریفی از یونان را شکست داد و در دور سوم هفت بر 6 مغلوب از نماینده کاستاریکا باخت و حذف شد.

در وزن 78+ عرفان کاظمی ابتدا هفت بر چهار تکواندوکار اسپانیایی را برد، سپس 12 بر صفر نماینده سوئد را مغلوب کرد اما در دور سوم با شکست 10 بر 6 از حریف اسپانیایی از دور مسابقات کنار رفت.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: