جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 1 آذر 1395     
بهای نفت افزایش یافت

به گزارش صنعت نیوز، بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه ژانویه با 52 سنت افزایش به 47 دلار و 38 سنت رسید.

بهای نفت روز دوشنبه در بازار آسیا تحت تأثیر خوشبینی سرمایه‌گذاران برای دستیابی به توافقی واقعی برای کاهش تولید جهانی، رو به افزایش گذاشت.

بهای نفت افزایش یافت

اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت «اوپک» 30 نوامبر در وین برای اجرای توافقی که اواخر سپتامبر با هدف مهار مازاد تولید نفت حاصل شد، گردهم می آیند.

در معاملات الکترونیک صبح امروز بازار آسیا، هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا «وست تگزاس اینترمدیت» برای تحویل در ماه دسامبر با 46 سنت افزایش، 46 دلار و 15 سنت معامله شد.

بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در دوره ماه ژانویه نیز 52 سنت افزایش یافت و به 47 دلار و 38 سنت رسید.

شنبه، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران در مورد توان اوپک برای دستیابی به توافق ابراز امیدواری کرد.

وزیر نفت ایران در پاسخ به پرسشی درباره قیمتی که هم به نفع تولیدکنندگان و هم به نفع مصرف کنندگان باشد، گفت هدف اعضای اوپک قیمتی بین 55 تا 65 دلار برای هر بشکه نفت است.

جمعه در پایان نشستی مهم در دوحه بین چند عضو اوپک و روسیه، الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه نیز اعلام کرد به توان اعضای اوپک برای دستیابی به توافق در وین اطمینان دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور، جفری هالی تحلیل‌گر «اوآندا» اعلام کرد: «در شرایطی که ما وارد آخرین مرحله از یک  فرآیند پر پیچ و خم در اوپک می شویم، انتظار آن می رود که قیمت نفت بر اساس اظهارنظرهای رسمی یا غیررسمی که از اوپک یا روسیه خارج می شود، متحول شود.»