جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 1 آذر 1395     
49 میلیارد مترمکعب گاز در نیروگاه‌های کشور مصرف شد

به گزارش صنعت نیوز، نیروگاه‌های کشور در هشت ماه امسال بیش از 49 میلیارد و 367 میلیون متر مکعب گاز مصرف کرده اند.

تحویل گاز به نیروگاه‌های کشور در هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، چهار میلیارد و 532 میلیون مترمکعب افزایش داشته است.

برپایه این گزارش، در بازه زمانی یادشده پارسال، به طور میانگین روزانه 183 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌ها تحویل شده و این در حالی است که این مقدار امسال به 201,5 میلیون مترمکعب در روز رسیده است.

گازرسانی به نیروگاه‌های افزون بر صرفه جویی اقتصادی از محل جایگزینی با سوخت‌های مایع سبب کاهش آلودگی هوا نیز می شود.

از سوی دیگر، در هشت ماه پارسال در مجموع 22 میلیارد و 760 میلیون مترمکعب گاز نیز به صنایع عمده تحویل شده و این مقدار در مدت مشابه امسال با بیش از یک میلیارد مترمکعب افزایش به 23 میلیارد و 814 میلیون مترمکعب رسیده است.

در 255 روز پارسال به طور میانگین روزانه 170,1 میلیون مترمکعب گاز به بخش‌های خانگی و تجاری تحویل شده و این مقدار امسال به 177.1 میلیون مترمکعب رسیده است.

در هشت ماه امسال در مجموع 43 میلیارد و 389 میلیون مترمکعب گاز به بخش‌های خانگی و تجاری تحویل شده است.

حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران پیش از این به خبرنگار شانا گفته بود: صنعت گاز تمام تلاش خود را به کار بسته است تا گاز مورد نیاز بخش‌های مختلف مصرف را به طور پایدار تامین کند.

به گفته معاون وزیر نفت در امور گاز، براساس برنامه های تعریف شده در سال گذشته، ایستگاه‌های تقویت فشار گاز به مدار آمده اند تا امکان افزایش تولید پارس جنوبی فراهم شود.

سعید توکلی، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران نیز در این باره گفته بود: بر اساس برنامه های تعریف شده تا پایان امسال بیش از 209 میلیارد مترمکعب گاز را در سطح کشور منتقل می کند.

به گفته وی، شرکت انتقال گاز ایران با برنامه ریزی های انجام شده، آمادگی کامل را برای انتقال پایدار مجموع گاز تولیدی در پالایشگاه های کشور دارد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: