جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 1 آذر 1395     
قیمت نفت اوپک ، 43 دلار و 25 سنت

به گزارش صنعت نیوز، سبد نفت اوپک با افزایش 1.5 دلاری در پایه 43 دلار و 25 سنت در بازارهای منطقه شرق آسیا و منطقه خلیج فارس معامله می شود.

رضا پدیدار  کارشناس بازار انرژی افزود : قیمت نفت سبک آمریکا موسوم به دبلیو.تی.آی با افزایش بیش از یک دلار و 98 سنت به 45 دلار و 69 سنت وقیمت نفت برنت دریای شمال با دو لار و 52 سنت افزایش به 46 دلار و 95 سنت رسیده است .

وی در ادامه به اجلاس فوق العاده 170 اوپک که در حاشیه مجمع جهانی انرژی در الجزایر برگزار شد ، اشاره کرد و اظهار داشت: همر اهی آراء خوبی بین اعضای اوپک شکل گرفت و سازمان اوپک هم اکنون در جاده همگرایی گام برمی دارد.

این کارشناس بازار انرژی گفت: با توجه به اینکه هنوز سیاست های ترامپ در مقابل اعضای اوپک به ویژه کشور ایران مشخص نیست اما شنیده ها حاکیست آمریکا قصد افزایش میزان تولید از ذخایر نفتی خود را دارد.

وی افزود: آمریکا به دنبال میزان بهره برداری ذخایر نفتی خود از دامنه 7 تا 7.5 میلیون بشکه در روز به 9 تا 9.5 میلیون بشکه در روز است.

پدیدار بیان داشت: اثرات پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و اظهار نظرهای حاشیه ای تاثیر کوتاه مدت بر قیمت بازار نفت خواهد داشت.

وی همچنین با اعلام خبری مبنی بر اینکه اجلاس 171 اوپک 30 نوامبر برابر دهم آذر ماه سال جاری در مقر دائمی سازمان اوپک در وین برگزار می شود، گفت: اراده جمعی که در اجلاس فوق العاده 170 اوپک به وجود آمده هنور این همگرایی و اراده وجود دارد.

این کارشناس حوزه نفت و گاز با بیان اینکه بجزء سه کشور ایران، لیبی و نیجریه بقیه کشورهای عضو باید میزان تولید نفت خود را کاهش دهند، افزود: تولید نفت خام ایران در ماه گذشته میلادی با 210 هزار بشکه افزایش به سه میلیون و 920 هزار بشکه در روز رسید که این رقم 230 هزار بشکه بالاتر از برآورد اعلامی اوپک بوده است.

وی با اشاره به اینکه سطح صادرات نفت خام ایران هنوز پائین است، بیان داشت: در حال حاضر میزان صادرات نفت ایران دو میلیون و 440 هزار بشکه در روز رسیده است.

پدیدار یادآور شد : در این مدت صادرات نفت خام ایران به اروپا نیز قابل توجه بوده و به مرز 516 هزار بشکه در روز رسید.

اجلاس آینده اوپک در سی ام نوامبر (دهم آذرماه) برگزار و تصمیم گیری در مورد سهمیه تولید هر عضو محقق می شود حال سئوالی که در ذهن تداعی می شود این است که سهم هر عضو در این جلسه چقدر تعیین خواهد شد؟
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: