جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 1 آذر 1395     
قیمت خودروهای داخلی در بازار کاهش یافت

به گزارش صنعت نیوز، در حالی که با آغاز فصل پاییز و کاهش تقاضا ، بازار قیمت بسیاری از خودروهای داخلی سیر صعودی به خود گرفته بود اما در روزهای اخیر و بنا به گفته بسیاری از فعالان ، جریان قیمتی بازار خودرو روندی معکوس به خود گردیده به طوری که با ورود به سومین ماه از فصل پاییز اغلب خودروهای در بازار با کاهش و گاها تثبیت قیمت مواجه شدند.

کاظم محمدی نیکخواه اظهار داشت : در چند روز اخیر بازار خودرو شرایط آرام و کم تحرک ، همراه با کاهشی قیمت را تجربه کرده است و روز به روز اختلاف قیمت ایجاد شده در بازار خودرو در حال کاهش است.

وی گفت : در حال حاضر  قیمت 206  تیپ 5 با نرخ کارخانه تنها یک میلیون اختلاف قیمت دارد و قیمت دنا نیز با نرخ کارخانه حدود یک و نیم میلیون اختلاف قیمت دارد و هم اکنون در بازار 44 میلیون تومان معامله می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت اغلب خودروها در بازار نزدیک به قیمت کارخانه است ، تصریح کرد : خوشبختانه در روزهای اخیر قیمت بسیاری از خودروها در بازار با کاهش مواجه شده است.

وی همچنین در خصوص قیمت رنو کپچر در بازار گفت : با وجود کاهش اختلاف قیمت برخی از خودروها در بازار اما همچنان رنو کپچر ایران خودرو با افزایش قیمت قبلی در همراه است اما چندان متقاضی هم ندارد.

وی همچنین با اشاره به عدم تغییر قیمت  پژو 405 در بازار اظهار داشت : در حال حاضر قیمت این خودرو با نرخ کارخانه در بازار معامله می شود.

وی در ادامه با اشاره به کاهش قیمت مزدا 3 گفت : این خودرو نیز با اختلاف قیمت حدود 3 میلیون تومان هم اکنون با قیمت 120 میلیون در بازار خرید و فروش می شود.

این فعال بازار خودرو در ادامه در خصوص قیمت رنو ساندرو و اختلاف قیمت این خودرو در بازار اظهار داشت : هم اکنون قیمت مدل اتومات این خودرو با 2 میلیون کاهش در بازار به  51 میلیون تومان رسیده و امروز در با قیمت 52 و نیم میلیون تومان در بازار معامله می شود.

نیکخواه با توجه به اختلاف قیمت محصول  H30 کراس در بازار تصریح کرد : قیمت H30 کراس از محصولات ایران خودرو نیز در بازار با افزایش حدود 10 میلیونی در بازار همراه شده است به طوری که در حال حاضر با قیمت 55 میلیون تومان در بازار معامله می شود و علت این اختلاف قیمت در بازار تاخیر در  تحویل خودروهای ثبت نامی است .

وی گفت : همچنین قیمت هایما اس 7 نیز با اختلاف قیمت 2 میلیونی هم اکنون با قیمتی حدود 81 میلیون تومان در بازار معامله می شود.

وی در ادامه در خصوص بازار خودروهای وارداتی گفت : هم اکنون بازار وارداتی با رکود جدی همراه است و تنها خودرویی که بازار خوبی دارد در خانواده رنو و خودرو تالیسمان است که در حال حاضر در بازار اختلافی در حدود 8 میلیون با قیمت نمایندگی دارد.

وی با توجه به ورود خودروهای مدل 2017 به بازار گفت : با وجود اینکه قیمت خودروهای 2017 نسبت به مدل های قبلی 3 تا 4 درصدی بیشتر است اما این مساله تاثیری بر قیمت و بازار فروش مدل های 2016 نگذاشته است.

 

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: