جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 1 آذر 1395     
صنعت خودرو متولی کارآمد ندارد

به گزارش صنعت نیوز،  یک کارشناس صنعت خودرو گفت: توسعه و ارتقای صنعت خودرو در گرو وجود متولی کارآمدی است تا از حقوق صنعتگران حمایت نماید.

محمد قلی یوسفی افزود: متاسفانه برخی از مسئولین هیچگونه نگاه تخصصی و اقتصادی به صنایع کشور ندارند و این موضوع موجب جلوگیری از پیشرفت صنایع می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: وجود ضعف و ناتوانی در صنعت خودروسازی موجب بروز نارضایتی از سوی مصرف کنندگان داخلی می شود که این از عوامل ناکارآمدی تولید خودرو در کشور است.

وی بیان کرد: صنعت خودروسازی نیازمند توجه ویژه ای از سوی مسئولین و دستگاه های ذیربط است لذا باید این صنعت را در قالب یک بنگاه اقتصادی قرار داد و تمرکز خودروسازان بر کاهش هزینه های تولید، افزایش میزان تولیدات و تنوع محصولات باشد.

وی در ادامه این گفتگو اظهار داشت: با مشارکت و همکاری شرکت های خارجی در قراردادهای جدید خودرویی می توان بخش مهمی از تولیدات و محصولات خودرویی را به خارج از کشور صادر کرد.

وی با بیان اینکه مشارکت شرکت های خارجی در تولید محصولات جدید می تواند زمینه ساز ورود به بازارهای جهانی باشد، عنوان کرد: برای ورود به بازارهای رقابتی در سطح بین المللی باید از تکنولوژی های روز دنیا در صنعت خودروسازی استفاده نمود البته به دلیل نبود این تکنولوژی ها در کشور مجبور به همکاری با کشورهای پیشرفته خواهیم بود لذا با این همکاری توان رقابت پذیری محصولات در بازارهای جهانی ارتقا خواهد یافت.

یوسفی در پایان با اشاره به اینکه ضعف در مدیریت یکی از عوامل اصلی بروز اشکال در پیشرفت صنایع کشور بالاخص صنعت خودروسازی می باشد، خاطرنشان کرد: فراهم سازی زیرساختها برای صادرات خودرو نیازمند مساعدت و همکاری مسئولین ذیربط است لذا مدیران مسئول این صنعت باید از توان خود برای پیشرفت آن استفاده نمایند تا ضعف های صنعت خودروسازی کشور رفع گردد و در مسیر پیشرفت گام بردارد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: