جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 2 آذر 1395     
میزبانی ایران در مسابقات بین المللی اسکی معلولان

به گزارش صنعت نیوز، رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولان از برگزاری نخستین دوره مسابقات بین المللی اسکی جانبازان و معلولان در ایران خبر داد.

عیسی ساوه شمشکی گفت: نخستین بار است که رویدادی در سطح بین المللی در رشته ی اسکی جانبازان و معلولان برگزار می شود و همزمان با آن دیمیتری لازاروسکی، رئیس ورزش های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک، به ایران سفر می کند و همراه با او دو پزشک کلاس بند تخصصی اسکی نیز خواهند آمد و کلاس بندی بین المللی ورزشکاران ایرانی در داخل کشور و بدون حضور در رویدادی برون مرزی، انجام خواهد شد.

وی افزود: پیش از این تنها یک ورزشکار دارای معلولیت در رشته ی اسکی داشتیم و همان یک نفر در مسابقات برون مرزی نیز حضور می یافت، اما در طول فعالیت حدود یکساله ی انجمن اسکی توانستیم 15 ورزشکار دارای معلولیت را جذب کنیم و با همکاری فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان و کمیته ملی پارالمپیک ، سه دوره اردوی آموزشی برای آنها برگزار کردیم. ضمن اینکه با تعاملی که با IPC برقرار شد و نیز با همکاری فدراسیون اسکی موفق شدیم نخستین بار میزبانی مسابقاتی در سطح بین المللی را بگیریم و این رویداد به زودی بر روی تقویم رسمی IPC درج خواهد شد.

ساوه شمشکی ادامه داد: این رویداد از آنجایی اهمیت دارد که در زمره ی سه مسابقه ای است که در طول سال کلاس بندی بین المللی در آن انجام می شود و کشورهایی که تمایل دارند ورزشکاران جدید خود را کلاس بندی کنند می توانند با سفر به ایران و شرکت در این مسابقات، کلاس بندی آنها را به تایید برسانند و حضور دو پزشک خانم که به همین منظور به ایران سفر می کنند فرصت بسیار مناسبی است که کلاس بندان داخلی نیز در دوره ای آموزشی با قوانین و شیوه های کلاس بندی این رشته بیشتر آشنا شوند.

وی گفت: مسابقات همزمان با رقابت های بین المللی فدراسیون اسکی خواهد بود کمک شایان توجهی بابت آماده سازی پیست ها به ما می کند و از حمایت این فدراسیون تشکر می کنم. مسابقات در دو رشته آلپاین و اسنوبرد برگزار می شود به این ترتیب که 14 و 15 دی در رشته اسنوبرد ( مارپیچ بزرگ) در محل پیست دیزین و 19 و 20 دی در رشته آلپاین ( مارپیچ کوچک و بزرگ) و پیست دربند سر و در نهایت 27 و 28 دی مجددا در رشته ی آلپاین در محل پیست دیزین برگزار خواهد شد.

ساوه شمشکی افزود: علاوه بر دوره کلاس بندی، دوره داوری نیز با نظارت رئیس ورزش های زمستانی IPC انجام خواهد شد و در مجموع موافقت کمیته بین المللی پارالمپیک با میزبانی ایران و قرار داشتن این رویداد در زمره ی مسابقاتی که با تایید کلاس بندی بین المللی همراه هستند، دستاورد بسیار خوبی برای رشته ی اسکی و ورزش های جانبازان و معلولان ایران به شمار می رود.

رئیس انجمن اسکی گفت: علاوه بر ورزشکارانی که در این مدت شناسایی شدند، از همه ورزشکاران دارای معلولیت سراسر کشور که علاقه مند به آغاز فعالیت در رشته ی اسکی هستند درخواست می کنم که تا پایان هفته مشخصات خود را به اینجانب ارسال کنند تا اطلاعات آنها برای قرار گرفتن در فهرست کلاس بندی بین المللی به اطلاع کمیته بین المللی پارالمپیک برسد. حتی اگر ورزشکاری تاکنون در این رشته فعالیت نداشته می تواند از این فرصت استفاده کند و پس از اعلام مشخصات، انجمن اسکی در صورت مناسب بودن شرایط این افراد روی آنها کار می کند تا برای مسابقات دی ماه آماده شوند.

وی ادامه داد: این فراخوان در خصوص بانوان نیز صدق می کند و ورزشکاران خانم نیز می توانند از این فرصت استفاده کرده و برای کلاس بندی اسامی خود را ارسال و در صورت احراز شرایط در دوره آموزشی شرکت کنند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: