جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 2 آذر 1395     
رشد12 درصدی گردشگری ساحلی در نوشهر

به گزارش صنعت نیوز، فرماندار نوشهر از رشد 12 درصدی گردشگری ساحلی در این شهرستان طی سال جاری در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

فرماندار نوشهر اظهار داشت: شهرستان نوشهر در میان سایر شهرستان های استان مازندران تابستان امسال از نظر میزان جذب گردشگر رتبه نخست را کسب کرد.

علی شادمان افزود: بر اساس آمار اخذ شده در تابستان امسال چهار میلیون و 300 نفر گردشگر در شهرستان نوشهر اقامت شبانه داشتند که در نوع خود آمار بی نظیری است.

وی خاطرنشان ساخت: گردشگران در طول نوار 50 کیلومتری شهرستان نوشهر از مرز نور تا چالوس از جاذبه های گردشگری این شهرستان بهره مند شدند.

وی اذعان داشت: بر این اساس گردشگری در شهرستان نوشهر امسال در مقایسه با سال گذشته با رشد 12 درصدی همراه بوده است.

فرماندار نوشهر بیان کرد: بر اساس جلسات فرمانداری و همکاری مسئولان شهری، موفق شدیم بهترین خدمات گردشگری را به مسافران ورودی به نوشهر ارائه دهیم و رضایت آنها را جلب کنیم.

این مقام مسئول در شهرستان نوشهر در ادامه گفته های خود به ساخت بزرگ ترین هتل شمال کشور در شهرستان نوشهر اشاره کرد و گفت: این هتل با 94 هزار متر زیربنا یکی از پروژه های عظیم استان مازندران محسوب می شود.

شادمان در ادامه با اشاره به اینکه این پروژه توریستی با سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرایی می شود، گفت: حجم سرمایه گذاری ساخت هتل دریایی نوشهر ، از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی 400 میلیارد تومان برآورد شده است.

به گفته وی، این هتل در 25 طبقه ساخته می شود، دارای مکان فرود هلی کوپتر و رستوران گردان است و طبقه 22 آن ویژه پذیرایی از مقامات عالی رتبه کشورهای خارجی طراحی شده است.

فرماندار نوشهر اذعان داشت: طبق برنامه زمان بندی تعیین شده از سوی سرمایه گذار، ساخت هتل دریایی نوشهر 36 ماه به طول خواهد انجامید و تمام اعتبارات لازم برای اتمام پروژه توسط سرمایه گذار بخش خصوصی تامین خواهد شد.

آزاد سازی چهار کیلومتر از اراضی ساحلی نوشهر

فرماندار نوشهر در ادامه به آزادسازی چهارکیلومتر از سواحل نوشهر در سال جاری اشاره کرد و گفت: آزاد سازی این مقدار از نوار ساحلی طی یک مرحله سابقه نداشته است.

شادمان تصریح کرد: در این چهار کیلومتر اراضی آزاد شده، 121 مالک وجود داشت که موفق شدیم با تلاش 110 روزه نسبت به آزاد سازی آن اقدام کنیم.

وی اذعان داشت: یعنی به طور متوسط هر 33 متر یک مالک در حریم دریا برای املاک وجود داشت و هر مالک به گونه ای دیوار کشیده بود که امکان حضور عموم مردم در ساحل وجود نداشت.

این مقام مسئول در شهرستان نوشهر با اشاره به اینکه در گذشته حتی 100 متر ساحل آزاد درشهر نوشهر برای استفاده عموم مردم از دریا وجود نداشت، اظهار داشت: با آزاد سازی چهار کیلومتر از اراضی ساحلی نوشهر به عرض 60 متر هم اکنون مردم به راحتی می توانند در شهرستان نوشهر از دریا بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه پروژه آزادسازی سواحل همچنان ادامه خواهد داشت، گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته به زودی تمام سواحل نوشهر تا مرز شهرستان نور آزادسازی و در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: