جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 3 آذر 1395     
سازمان بورس و شرکت فرانسوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش صنعت نیوز، همزمان با سفر دوم کارشناسان شرکت آتوس به ایران، تفاهم نامه بروز رسانی پایگاه داده ها و نرم افزار معاملاتی بازار سرمایه ایران بین ارکان بازار سرمایه و شرکت آتوس امضا شد.

کارشناسان شرکت فن آوری اطلاعات "آتوس" و مسئولان ارشد سازمان بورس، در خصوص نوسازی و رفع اشکالات نرم افزار معاملاتی مورد استفاده در بازار سرمایه ایران و همچنین امکان استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهای جدید Atos به تفاهم رسیدند.

حسن قالیباف، مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران با بیان اینکه امضای این تفاهم نامه، گام بزرگی برای بازار سرمایه کشور محسوب می شود، گفت: امروز اقدام ارزنده ای انجام شد که نتیجه آن رشد و توسعه فن آوری اطلاعات در بازار سرمایه کشور است.

وی افزود : امضای این تفاهم نامه سرآغاز یک همکاری و مشارکت مهم بین سازمان بورس و شرکت آتوس خواهد بود.

امیر هامونی، مدیر عامل فرابورس، امضای این تفاهم نامه را برای دو طرف ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد بازار سرمایه از تکنولوژی های جدید بهره مند شود.

در ادامه مرتضی آنالویی مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ابراز امیدواری کرد با عملیاتی شدن این تفاهم نامه فناوری های جدید و نرم افزارهای مدرن و اثربخش در اختیار سازمان بورس قرار بگیرد.

در پایان سید احمد عراقچی، عضو هیات مدیره و معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار، امضای این تفاهمنامه را محصول اقدام مشترک ارکان بازار سرمایه دانست و گفت: این طرح از سوم دسامبر عملیاتی می شود و فرآیند آن حدودا 6 ماه زمان خواهد برد.

عضو هیئت مدیره سازمان بورس خاطرنشان کرد: این پروژه پایداری سامانه معاملات را به همراه دارد و فرآگرد داد و ستد را تسهیل می کند.

معاون اجرایی سازمان بورس خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه به عملکرد بهتر سامانه معاملات کمک می کند.

یادآور می شود Atos یک شرکت اروپایی فناوری اطلاعات است که شعبی در پاریس و مونیخ دارد.

این شرکت تلفیق سیستم ها و خدمات معاملاتی را با فناوری بالا، ارتباطات یک شکل، داده‌های بزرگ و امنیت سایبری طراحی و پیاده سازی می کند و پایگاه داده ها و نرم افزار معاملاتی بازار سرمایه ایران، ده سال قبل توسط این شرکت فناوری اطلاعات فرانسوی طراحی و پیاده سازی شده بود، اما به دلیل تحریم ها نوسازی آن انجام نگرفت.

حال پس از گذشت یک دهه غیبت، کارشناسان این شرکت برای بار دوم به ایران سفر کردند و ضمن دیدار با مقامات رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص بروز رسانی پایگاه داده ها و نرم افزار معاملاتی بازار سرمایه ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: