جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 4 آذر 1395     
سی ان ان:‌ نیکی هالی تندروتر از ترامپ است

باشگاه خبرنگاران جوان: گزینه دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیروز انتخابات آمریکا، برای نمایندگی واشینگتن در سازمان ملل متحد از خود او تندروتر است و یکی از منتقدان سرسخت او در جریان کارزار انتخاباتی به شمار می آید.

به گزارش سی ان ان، ترامپ در تازه ترین اقدام برای تشکیل دولت آتی خود، نیکی هیلی، فرماندار جمهوریخواه کارولینای جنوبی را برای نمایندگی آمریکا در سازمان ملل  برگزید.
 
اندی شین، روزنامه نگار ساکن کلمبیا در کارولینای جنوبی فردی است که برای نخستین بار خبر برگزیده شدن نیکی هیلی را گمانه زنی کرده بود.

وی در گفتگو با سی ان ان، نیکی هالی را جوانترین فرماندار ایالات متحده خواند که نخستین فرماندار زن کارولینای جنوبی و نیز نخستین فرمانداری است که از میان اقلیت های قومی ساکن در آمریکا برای این مقام برگزیده شده است.

والدین نیکی هندی تبار هستند و او هیچ پیشینه ای در زمینه سیاست خارجی ندارد. گزینه ترامپ برای نمایندگی واشینگتن در سازمان ملل گرچه با برخی سیاست های وی درباره مهاجران غیرقانونی در آمریکا موافق است اما یکی از منتقدان سرسخت وی در زمینه موضع گیری ترامپ ضد مسلمانان به شمار می آید.

بر این اساس این مسئله حتی تا جایی پیش رفته که پس از آنکه ترامپ بحث ممنوع شدن ورود مسلمانان به آمریکا را مطرح کرد نیکی هالی او را مایه شرمساری حزب جمهوریخواه خوانده بود.