جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 4 آذر 1395     
آغاز نمایشگاه بین‌المللی باغبانی،گلخانه و نهاده‌ها

به گزارش صنعت نیوز، نخستین نمایشگاه بین‌المللی باغبانی،گلخانه و نهاده‌ها با حضور معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گشایشی یافت.

این نمایشگاه در محل نمایشگاه های شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو و با مشارکت ده ها شرکت داخلی و خارجی از ایران و شانزده کشور اغاز بکار کرد.

این نمایشگاه که در فضائی بالغ بر 7 هزار مترمربع برپا شده است و علاوه بر شرکت‌های برند داخلی، نمایندگانی از 16 کشور خارجی نیز حضور دارد و جدیدترین فنآوری‌ها ، تولیدات ، محصولات و خدمات خودرا در حوزه کشاورزی، باغبانی و ماشین‌آلات و تجهیزات معرفی و ارائه کرده اند.

در این نمایشگاه در کنار شرکت های داخلی، شرکت هایی از ایتالیا، آلمان، اسپانیا، ترکیه، چین، تایوان، تایلند، سریلانکا، هلند، لیتوانی، استونی، کره جنوبی، کانادا، آمریکا، یونان و فرانسه نیز حضور دارند که چین بصورت پاویون در نمایشگاه مشارکت دارد.

اولین نمایشگاه بین‌المللی باغبانی، گلخانه و نهاده‌ها را شرکت میلاد نور و با حمایت و همکاری معاونت باغبانی، وزارت جهاد کشاورزی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی،روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، موسسه تحقیقات علوم باغبانی، بانک کشاورزی،انجمن تولیدکنندگان کشت بافت و اتحادیه باغداران سراسر کشور برگزار کرده است.

معرفی پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های زنجیره باغبانی، گلخانه و کشت‌بافت، ایجاد زمینه‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی،معرفی توانمندی‌های زنجیره باغبانی در حوزه‌های تولید دانش و محصول در راستای سیاست¬های اقتصاد مقاومتی،ایجاد زمینه تبادل دانش فنی و تکنولوژی ها، نمایش دستاوردها، محصولات و خدمات تولیدکنندگان.ایجاد و یا ارتقاء رویکرد صادرات محصولات و نهاده‌ها به سایر کشورها برخی از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

در اولین نمایشگاه بین‌المللی باغبانی،گلخانه، نهاده‌ها،ماشین‌آلات و صنایع وابسته؛ انواع گلخانه های مکانیزه، تجهیزات و تاسیسات گلخانه‌ای،انواع گیاهان فضای باز،انواع گل‌های شاخه‌ای،گلدانی، گیاهان‌آپارتمانی،گیاهان‌دارویی و فرآورده‌های گیاهی،میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری، قارچ‌های خوراکی و فرآورده های مربوطه،انواع‌سبزی، صیفی و میوه‌های باغی و گلخانه‌ای، انواع بذر و نهاده‌های باغبانی، سیستم‌های سردخانه‌ای، ذخیره‌سازی و ماشین‌آلات فرآوری تولیدات باغی و گلخانه‌ای،آزمایشگاه‌های آب و خاک، کلینیک‌های گیاه پزشکی، بیوتکنولوژی و خدمات پشتیبانی گیاهی، ادوات، ماشین آلات و ابزارآلات باغبانی، ملزومات آبیاری بارانی، قطره ای و کشت هیدروبونیک، سیستم های سرمایشی و گرمایشی و سیستم های آبیاری، اتحادیه ها،انجمن ها، تعاونی ها و تشکل های مرتبط با صنعت و باغبانی، تکنیک های طراحی و ساخت گلخانه ها، نشریات تخصصی و نرم افزارهای مرتبط ارائه شدهاست.

کشاورزی و در راس آن باغبانی به یکی از مهم ترین و بزرگ ترین دغدغه‌های هر کشور بدل شده است.

صادرات و ارز آوری، بازدهی اقتصادی و اشتغال‌زایی در کنار حفاظت از محیط زیست موجب شده تا دولت ها توجه بیشتری به این بخش از کشاورزی داشته و با ارتقاء تکنولوژی و دانش‌بنیان کردن آن، توسعه پایداری را برای کشور و ملت به ارمغان آورند لذا برگزاری این نمایشگاه می توان نقش مهمی در تحقق این هدف ایفاء کند. اولین نمایشگاه بین‌المللی باغبانی،گلخانه، نهاده‌ها،ماشین‌آلات و صنایع وابسته تا ششم آذر ماه هر روز از ساعت 10 تا 18 در محل نمایشگاه های بین المللی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو آماده بازدید علاقمندان است.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: