جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 25 دی 1387     
گازپروم از اوکراين شکايت کرد

به گزارش خبرنگار گروه نفت صنعت نیوز، شرکت گازپروم روسيه به خاطر عمل نکردن اوکراين به تعهداتش در زمينه انتقال گاز به اروپا از اين کشور به دادگاه بين المللي استکهلم شکايت کرد.

روزنامه اينترنتي روسي ايزوستيا مي نويسد: ولاديمير چيژف نماينده ويژه روسيه در اتحاديه اروپا در گفتگوي تلفني با خبرنگار شبکه وستي با اعلام اين مطلب در خصوص مدت زمان مورد نياز براي بررسي اين شکايت اظهار بي اطلاعي کرد.

وي با تاکيد بر اين که در حال حاضر ترانزيت گاز مهمترين بخش مسئله است ياد اور شد که حتي در صورت از سر گيري انتقال گاز از طريق اوکراين مسئله تحويل گاز به اين کشور، قيمت اين محصول و تعرفه ترانزيت گاز از طريق خاک ان و ساير مسائل مربوطه به قوت خود باقي خواهد ماند.

چيژف ياداور شد که دو طرف قراردادي در خصوص ترانزيت گاز به اروپا تا سال دو هزارو ده امضا کرده اند اما هنوز قراردادي در مورد تحويل گاز به اوکراين منعقد نشده است و به همين دليل رسيدن به تفاهم ضرورت دارد.

بنا به اين گزارش آلکسي ميلر مدير گاز پروم در شکايت ارسال شده به دادگاه استکهلم شرکت درخواست کرده شرکت نفتوگاز اوکراين ترانزيت بدون مانع گاز روسيه را به اروپا تضمين کند.

گفتني است بررسي شکايات در دادگاه بين المللي شش ماه طول مي کشد اما اين احتمال وجود دارد که شکايت گاز پروم سريعتر بررسي شود.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: