جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 6 آذر 1395     
فرانسه جزئیات خنثی‌سازی حمله داعش را اعلام کرد

العالم: یورو نیوز نوشت افراد دستگیر شده قصد داشتند حملاتی را در اولین روز ماه دسامبر در پاریس و حومه آن به اجرا بگذارند. گفته می شود احتمالا دو نفر از متهمان پیش از این در سال ۲۰۱۵ میلادی در سوریه بوده اند.

فرانسوا مولنس، دادستان پاریس، روز جمعه گفت: «تیم کماندویی استراسبورگ و همچنین مردی که در مارسی دستگیر شد، دستورالعمل های مشترکی برای دریافت اسلحه در اختیار داشتند. اسلحه هایی که قرار بود از سوی سازمان تروریستی داعش برای ایجاد ترس و وحشت و انجام فعالیت های تروریستی در خاک فرانسه استفاده شود.»

از جمله اهداف این حملات تروریستی، پارک دیسنی لند پاریس، اداره مرکزی پلیس قضایی پاریس و همچنین دفتر مرکزی مبارزه با تروریسم کشور فرانسه، واقع در منطقه لو ولوآ پره (Levallois-Perret) در حومه شمال پاریس، بوده است.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، نیز طی سخنانی در جریان سفر به شهر نیم تاکید کرد که با این دستگیری ها از وقوع یک حمله بزرگ دیگر در این کشور جلوگیری شده است. او گفت: «تنها در ماه نوامبر توسط سرویس ضدتروریست ۴۳ نفر دستگیر شدند و ۲۸ نفر از آنها به دستگاه عدالت تحویل داده شدند.»

بنا بر اعلام برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه از ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی تا کنون ۱۷ حمله تروریستی در خاک این کشور، خنثی شده است.