جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 7 آذر 1395     
اوپک می تواند به یک توافق پایدار برای تولید برسد

به گزارش صنعت نیوز، وزیرنفت از ارائه بسته پیشنهادی الجزایر به ایران مبنی بر تخصیص مقدار تولید هر کشور خبرداد.

بیژن زنگنه امروز پس از دیدار با نورالدین بوطرفه، وزیر انرژی و معادن الجزایر در جمع خبرنگاران گفت: وزیر انرژی الجزایر تلاشهای ارزشمندی را در ماه‌های اخیر برای این که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به مواضع مشترک برای کاهش تولید و مدیریت بازار برسد، انجام داده است.

اوپک می تواند به یک توافق پایدار برای تولید برسد

وی ضمن تشکر از وزیر انرژی الجزایر یادآور شد: توافق الجزیره در چند ماه گذشته مبنی براین که اوپک تولید خود را به روزانه 32 میلیون و 500 هزار بشکه برساند، مدیون تلاش‌های وی است.

زنگنه ادامه داد: پیشنهاد وزیر انرژی الجزایر برای تخصیص مقدار تولید هر کشور امروز ارائه و این پیشنهاد به دقت بررسی و تجزیه و تحلیل شد.

وی تصریح کرد: ما قرار است دیدگاههای خود را درباره این پیشنهاد در نشست عادی 171 اوپک که آخر هفته (چهارشنبه، 10 آذر) در وین برگزار می شود، ارائه دهیم.

وزیر نفت افزود: جریان عمومی و صحبت‌های انجام شده حاکی از آن است که اوپک می تواند به توافقی پایدار برای تولید خود و مدیریت بازار برسد.

افزایش قیمت نفت در صورت توافق اوپک

زنگنه درباره این که تصمیم اوپک چه تاثیری بر بازار نفت خواهد داشت، افزود: اگر به توافق برسیم؛ که من خوشبین هستم قیمت‏ها افزایش می یاید و اقتصاد جهانی هم چنین شرایطی را طلب می کند.

وزیر نفت درباره این که آیا کشورهای ایران، لیبی و نیجریه که در توافق الجزیره از کاهش تولید نفت مستثنی شدند، در نشست 171 اوپک نیز همچنان مستثنی خواهند بود، اظهار کرد: یکی از بحث‌های جدی ما این موضوع بود.

وی درباره این که آیا عراق درخواستی را برای مستثنی شدن از کاهش تولید نفت ارائه داده است، افزود: طبق اطلاعات ما، چنین درخواستی از سوی عراق ارائه نشده است.

زنگنه درباره این که تا چه اندازه به اجرایی شدن تصمیم الجزایر در نشست 171 اوپک امیدوار هستید، اظهار کرد: تصمیمهای نشست الجزایر را همه قبول دارند و هم اکنون بحث بر سر چگونگی تقسیم بندی آن است.

وی تاکید کرد: به توافق اعضای اوپک خوشبین هستم.

صد و هفتاد و یکمین نشست اعضای اوپک چهارشنبه دهم آذر در مقر دائمی این سازمان در وین برگزار می شود؛ اعضای اوپک در نشست فوق العاده 28 سپتامبر الجزیره، تصمیم گرفتند تولید خود را در سطح 32 میلیون و 500 هزار بشکه در روز تثبیت کنند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: