جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 7 آذر 1395     
لیگ برتر به هر قیمتی برگزار نمی‌شود

به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان لیگ تنیس گفت: قصد برگزاری رقابت های لیگ برتر lمردان را به هر قیمتی نداریم.

علی اصغر غمناک رئیس سازمان لیگ تنیس کشورمان با اعلام اینکه در سالهای گذشته افزایش چشمگیری در برگزاری مسابقات داشتیم افزود: خوشبختانه در چند سال گذشته با بهره گیری از امکانات و علاقه مندی تنیسورها برای حضور در مسابقات در جهت افزایش کمی مسابقات داخلی پیش رفتیم و مسابقات بین المللی را در رده های سنی مختلف میزبانی کردیم تا تنیسورهای ایرانی شانس رقابت با بازیکنان خارجی را با صرف هزینه ای به مراتب کمتر داشته باشند و جایگاه خود را در رنکینگ جهانی ارتقاء بخشند.

وی گفت: اخذ میزبانی مسابقات بین المللی از اتفاق خوبی است که هر سال تعداد آن افزایش یافت و این در حالی است که شرکت کنندگان خارجی هم از حضور در این مسابقات استقبال خوبی کردند.

غمناک درباره برگزار نشدن مسابقات بین المللی فیوچرز افزود: در سالهای گذشته ایران میزبان چندین هفته مسابقات بین المللی تنیس فیوچرز بود اما متاسفانه به علت هزینه بسیار بالای این رقابت ها مدتی است امکان میزبانی این پیکارها در ایران وجود ندارد. جوایز این مسابقات در هفته 15 هزار دلار است و برگزاری 3 هفته ای آن بسیار هزینه بر است به همین علت بدون حامی مالی امکان برگزاری آن وجود ندارد. البته برای برطرف شدن این مشکل در حال مذاکره با حامیان مالی هستیم تا در صورت مهیا شدن شرایط در سال 96فیوچرز 3 هفته ای برگزار کنیم.

وی گفت: با وجود برگزاری همه مسابقات داخلی در 2 سال گذشته رقابت های لیگ برتر آقایان برگزار نشده است. فدراسیون در تلاش است تا با رفع موانع این رقابت ها تا پایان سال برگزار کند.

از آنجائیکه حاضر به برگزاری لیگ برتر به هر قیمتی نبودیم به همین علت این مسابقات در 2 سال گذشته برگزار نشد. ما به دنبال برگزاری مسابقات در شرایط ایده آل هستیم. از استانها انتظار داریم تا با تلاش بیشتر، باشگاهها را برای حضور در این مسابقات ترغیب و به فدراسیون در اجرای این هدف کمک کنند . تاکنون رقابت های لیگ در رده های سنی نوجوانان ، جوانان و بانوان برگزار شده است و امیدوارم پس از وقفه 2 ساله موفق به برگزاری لیگ برتر آقایان در سطح بالا شویم.

رئیس سازمان لیگ افزود: یکی از اقدامات خوبی که در ابتدای سال 95 صورت گرفت الگو برداری از فدراسیون جهانی تنیس برای شناسایی بازیکنان سراسر کشور بود. با اجرای این طرح تنیسورهای فعال در سراسر کشور شناسایی شدند. در حال رایزنی با حامیان مالی هستیم تا همه بازیکنان در زمان برگزاری مسابقات از تسهیلات ویژه ای در اماکن ورزشی و فروشگاهها برخوردار شوند.

وی گفت: در زمان برگزاری مسابقات برخی از استانها فعالیت‌های خوبی در میزبانی مسابقات داشتند. هئیت های آذربایجان شرقی، یزد، سمنان، همدان و البرز برای برگزاری رقابت های مناطق پنجگانه به خوبی با سازمان لیگ همکاری کردند و قرار است با بهبود شرایط زمین های تنیس زنجان ، مسابقات 1500 امتیازی جایزه بزرگ در این استان برگزار شود.