جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 9 آذر 1395     
بهای طلا به 1192 دلار رسید

به گزارش صنعت نیوز، بهای طلا در بازارهای جهانی امروز دوشنبه در حالی با افزایش روبرو شده است که ارزش دلار امریکا کاهش یافت.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی در آغاز مبادلات امروز دوشنبه به بیش از 1192 دلار رسیده که نسبت به روز جمعه با رشد 10 دلاری روبرو شده است.

موسسه مالی ام کی اس سوییس اعلام کرد: کاهش ارزش دلار آمریکا مهمترین عامل افزایش نسبی قیمت جهانی طلا بوده است .

اگر قیمت طلا بتواند سطح مقاومتی 1195 دلاری را بشکند می توان نسبت به ادامه روند صعودی قیمت این فلز گرانبها در کوتاه مدت امیدوار بود.

برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که سطح حمایتی قمیت طلا در کوتاه مدت 1180 دلار است و اگر این سطح شکسته شود روند نزولی قیمت طلا ادامه خواهد یافت.

سطح مقاومتی قمیت طلا نیر در شرایط کنونی 1200 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت تا 1210 دلار افزایش خواهد یافت.

شاخص ارزش دلار نیز امروز دوشنبه به بیش از 100،63 واحد رسیده است که این پایین ترین رقم از 23 نوامبر به شمار می رود.

موسسه مالی کردیت سوییس اعلام کرده است که ارزش دلار در شرایط کنونی در حال تثبیت شدن است. البته به نظر می رسد با توجه به سیاست های اقتصادی دولت جدید آمریکا و بهبود شرایط رشد اقتصادی و تورم، فدرال رزرو مجبور به افزایش بیشتر نرخ بهره در سال 2017 شود و این مساله در نهایت موجب افزایش بیشتر ارزش دلار خواهد شد.

فدرال رزرو آمریکا در نشست 14 دسامبر تصمیم نهایی درباره نرخ بهره را اتخاذ خواهد کرد. نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر به بیش از 93،5 درصد رسیده است.

ماریو دراگی رییس بانک مرکزی اروپا نیز امروز دوشنبه سخنرانی مهمی را در کمیته اقتصادی پارلمان اروپا خواهد داشت.

در بازار انرژی نیز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با 0،44 درصد افزایش به بیش از 47،30 دلار رسیده است.

انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا طی روزهای آینده به خصوص وضعیت رشد اقتصادی در سه ماه سوم و آمارهای اشتغال و بیکاری در ماه نوامبر می تواند تاثیر زیادی به روند نوسانات قیمت طلا و ارزش دلار داشته باشد.

 افزیش قیمت در بازار اتی معاملات  سکه

بازار سکه که روزهای اخیر با نوساناتی نسبی همراه بود، روز گذشته را با رشد قیمت پشت سر گذاشت.

بهای سکه در بازار آتی بورس کالای ایران نیز طی معاملات روز یکشنبه روند قیمت مثبتی را تجربه کرد، به طوری که بهای سکه در هر پنج سررسید بازار آتی در مسیر افزایشی قرار گرفت.

به این ترتیب روز گذشته سکه تحویل دی ماه با افزایش 0.42 درصدی به قیمت یک میلیون 119 هزار تومان رسید. از سوییی قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و 135 هزار تومان معامله شد و 0.4 درصد رشد داشت. این در شرایطی است که سکه تحویل اردیبهشت سال آتی با افزایش قیمت 0.2 درصدی با نرخ یک میلیون و 152 هزار تومان به فروش رسید.

همچنین سررسید تیر سال آینده با نرخ یک میلیون و 169 هزار تومان معامله شد و رشد 0.36 درصدی را به ثبت رساند و در پایان نیزسررسید شهریور ماه با افزایش 0.36 درصدی با قیمت یک میلیون و 188 هزار تومان معامله شد.

حجم معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی روز شنبه به رقم 5 هزار و 184 قرارداد و ارزش آن به 610 میلیارد ریال رسید.

بازار سکه نقدی

یکشنبه هفته جاری بار دیگر بهای سکه تمام  بهار آزادی سمت و سوی افزایشی پیدا کرد و به یک میلیون و 100 هزار تومان رسید، همچنین نیم سکه نیز در همین بازه زمانی با روند صعودی روبرو شد و با قیمت 570 هزار تومان در بازار عرضه شد.

ربع سکه نیز طی این روز با قیمت 298 هزار تومان به فروش رسید.

به گفته کارشناسان با اتمام ماه صفر به مرور زمان شاهد افزایش میزان داد و ستد و افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه خواهیم بود.

به عقیده آنها تا پایان ماه صفر نباید انتظار اتفاق خاصی  را در بازار طلا وسکه داشت، مگر اینکه مسئله غیر قابل پیش بینی و تاثیرگذاری در بازارهای جهانی رخ دهد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: