جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 9 آذر 1395     
خودروسازان راهی جز توسعه محصولات جدید ندارند

به گزارش صنعت نیوز، یک کارشناس صنعت خودرو می گوید با اخبار همکاری ها بسیاری از مردم در انتظار تولید و عرضه خودروهای جدید توسط  خودروسازان هستند.

شهرام آزادی با اشاره به اهمیت تنوع و کیفیت در تولید برای مصرف کنندگان داخلی اظهار داشت : امروز مشتریان داخلی از خودروسازان انتظار به حقی در خصوص تولید خودروهای جدید و ایجاد تنوع و ارتقاء کیفیت در محصولات دارند که باید پاسخ داده شود.

وی تصریح کرد : قطعا همکاری با خودروسازان اروپایی فرصت مناسبی برای خودروسازان داخلی فراهم می کند تا با تولید خودروهای جدید و به‌ روز ، رضایت مصرف‌ کنندگان را تامین نمایند.

وی تصریح کرد : برای خروج محصولات قدیمی از چرخه تولید خودروسازان باید برنامه زمان‌ بندی در این راستا در نظر گرفته شود تا به تدریج  خودروهای قدیمی از چرخه خارج شوند هر چند نیاز است در این راستا جایگزینی در همان کلاس و رده تولید و به بازار عرضه شود.

وی تاکید کرد : تولید خودروهایی جدید با سطح قیمتی متوسط و پایین ضمن تحول در تقاضا می تواند بخش مهمی از نیاز بازار داخل را پاسخ دهد.

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با اشاره به اهمیت تامین منابع مالی در توسعه محصول در شرکتهای خودروساز اظهار داشت : : در شرایطی که منابع مالی بویژه در صنعت خودرو ایران بسیار محدود است و خودروسازان توان سرمایه گذاری برای توسعه محصولات جدید را در اختیار ندارند پیشنهاد می شود از فرصت سرمایه گذاری خارجی که به این نحو صورت می گیرد بهر برده و منابعی را به توسعه محصولاتی با برند داخلی اختصاص دهند.

آزادی با تاکید بر اینکه برای رشد و توسعه صنعت خودروسازی کشور راهی جز توسعه محصولات جدید وجود ندارد ، افزود : صنعت خودرو ایران باید به فکر آینده بوده و تلاش کند تا در راستای فرصت فراهم شده و ایجاد بازار رقابتی، محصولات متنوعی را برای عرضه طراحی و تولید نمایند.

وی تاکید کرد : البته برخی خودروهایی که امروز می رود که تولید آنها  متوقف شود کلیه استانداردهای لازم را کسب کرده‌اند و منعی برای ادامه تولید این خودروها وجود ندارد هر چند امکان تقویت و کسب استانداردهای بیشتر هم نیز وجود دارد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: