جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 11 آذر 1395     
خرید تضمینی برق راهکاری برای توسعه انرژی های تجدید پذیر

به گزارش صنعت نیوز، معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان انرژی نو ایران خرید تضمینی برق را گامی مهم در حمایت از تولید انرژی های تجدید پذیر عنوان کرد.

جعفر محمدنژاد در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اشاره  به اهرم های تشویقی دولت برای توسعه انرژی های تجدید پذیر  گفت: خرید تضمینی برق گامی بلند در مسیر حمایت از تولید انرژی های تجدید پذیر است و در چارچوب اقتصاد مقاومتی هم قرار دارد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان انرژی نو ایران افزود: قرارداد خرید تضمینی برق از بخش خصوصی که در گذشته به مدت پنج سال بود با دستور وزیر نیرو مدت این قرارداد به 20 سال افزایش و همچنین روند صدور مجوز به متقاضیان از سوی سازمان انرژی های نو ایران که در گذشته طویل المدت بود به یک هفته کاهش پیدا کرده است.

وی اظهار داشت : اگر سرمایه گذاران حوزه انرژی های تجدید پذیر از تجهیزات توان داخلی برای تولید انرژی استفاده کنند تا 30 درصد افزایش بر تعرفه اعلامی به آنان پرداخت خواهد شد.

محمد نژاد یادآورشد: علاوه بر این وزارت اقتصاد و دارایی برای تشویق سرمایه گذاران خارجی در این حوزه ، ضمانت های لازم را می دهد.

وی  توسعه انرژی های تجدید پذیر مانند باد، خورشید و غیره را گامی بسوی اقتصاد پویا و پایدار دانست و گفت : انرژی های نو نقش بسیار مهمی در اقتصاد هر کشورایفا می کند و می تواند جایگزین مناسبی برای سوخت های فسیلی باشد.

ب : در حال حاضر کشورهای بسیاری با هدف کاهش کربن تولیدی و حفظ محیط ‌زیست به دنبال راهکارهایی برای دستیابی به انرژی پاک و تجدیدپذیر هستند.

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان انرژی نو ایران گفت: این انرژی‌ها به دلیل مشکلات زیست‌ محیطی، روند رو به کاهش و قیمت رو به افزایش انرژی‌های فسیلی، به‌عنوان پدیده‌ای نو در جهان و به ‌ویژه در کشورهای توسعه ‌یافته مورد توجه قرار گرفته اند.

وی افزود: هر قدر انرژی‌های فسیلی برای طبیعت مخرب و آزاردهنده هستند، درعوض انرژی‌های نو برای محیط زیست روح تازه‌ای به شمار می روند.

محمد نژاد بیان داشت: ایران از لحاظ منابع مختلف انرژی یکی از غنی‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود چراکه از یک سو دارای منابع گسترده سوخت‌های فسیلی و تجدیدناپذیر همچون نفت و گاز است و از سوی دیگر ظرفیت فراوانی در انرژی‌های تجدیدپذیر مانند باد دارد.

وی تصریح کرد: با توسعه نگرش‌های زیست‌محیطی و راهبردهای صرفه‌جویانه در بهره‌برداری از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده از انرژی باد و خورشید در مقایسه با سایر منابع انرژی ضروری به نظر می رسد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان انرژی نو ایران گفت: در حال حاضر انرژی‌های پاک به دلیل همسویی با محیط زیست، کاهش آلودگی‌های ناشی از انرژی‌های فسیلی و همچنین تجدیدپذیربودن در سطح کشورهای دنیا مورد توجه هستند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: