جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 11 آذر 1395     
ایجاد 332 اقامتگاه بوم گردی در کشور

به گزارش صنعت نیوز، سرپرست دفتر مطالعات آموزش گردشگری از ایجاد 332 اقامتگاه بوم گردی در کشور خبر داد .

محسن رنجبردر مصاحبه با رادیو اقتصاد با تاکید بر ضرورت استقرار حساب های اقماری گردشگری در کشورافزود: حساب های اقماری گردشگری در براورد آمار دقیق حضور گردشگران و نقش گردشگران در اقتصاد گردشگری یک منطقه بسیار حائز اهمیت است.

وی همچنین با اشاره به اینکه جای خالی استقرار حساب های اقماری گردشگری در کشور به شدت احساس می شود، اظهار داشت : متولی استقرار حساب های اقماری تنها سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیست بلکه سازمان های مختلفی در این حوزه دخیل هستند.

سرپرست دفتر مطالعات آموزش گردشگری «آمار» را پایه و اساس برنامه ریزی ها در کشور تاکید کرد و گفت: آمار در برنامه ریزی صحیح و ترسیم چشم انداز صنعت گردشگری از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی افزود: حساب های اقماری گردشگری در روند تخصیص بودجه، توسعه زیرساخت ها، برنامه ریزی اصولی، درک میزان بهره وری گردشگری و ... بسیار نقش آفرین است.

رنجبر اظهار داشت : ظرفیت های اقتصادی صنعت گردشگری از طریق حساب های اقماری گردشگری باید به شاخص های کمی تبدیل تا بتوان تصویر واضحی از پتانسیل های گردشگری در کشور ترسیم کرد.

وی در ادامه گردشگری فرهنگی را از شاخه های مهم صنعت گردشگری دانست و گفت: گردشگری مذهبی از زیر شاخه های گردشگری فرهنگی است و در حال حاضر 37 درصد گردشگران با رویکرد فرهنگی به سراسر کشور سفر می کنند.

رنجبر تصریح کرد : گردشگری مذهبی به عنوان یک رویکرد اقتصادی جدید و از بخش های اقتصادی با رشد بسیار بالا در جهان به خصوص در کشورهای اسلامی و در حال توسعه و همچنین یکی از استراتژی های ویژه توسعه روستایی برای ورود ارز، ایجاد اشتغال و حمایت از رشد همه جانبه به شمار می رود.

سرپرست دفتر مطالعات آموزش گردشگری اظهار داشت : در گردشگری مذهبی باورهای دینی به عنوان هدف اصلی فعالیت گردشگری شناخته می شود.

وی تصریح کرد: گردشگری امروز به عنوان رویکردی پویا و دارای ویژگی های بارز و منحصر به فرد بخش مهمی از فعالیت های اقتصادی و تولیدی کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: گردشگری از طریق نفوذ و تاثیر بر تمامی جوانب زندگی روستایی باعث توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و کالبدی در محیط روستا می شود.

رنجبر در ادامه از وجود بیش از 38 هزار روستا در ایران خبر داد و افزود: در حال حاضر 28 درصد جمعیت کشور در مناطق روستایی و بقیه در مناطق شهری زندگی می کنند.

وی اذعان داشت: طبیعت بکر مناطق روستایی کشور هر ساله مسافران و گردشگران زیادی را بسوی خود فرا می خواند.

سرپرست دفتر مطالعات آموزش گردشگری در ادامه از ایجاد 332 اقامتگاه بوم گردی در مناطق مختلف کشور خبرداد و یادآورشد: اقامتگاه بوم دارای ویژگی خاص محیطی خود بوده و به نوعی اقامتگاهی بومی و محلی است.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: