جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 13 آذر 1395     
درخواست سازمان ملل از اسرائیل برای خروج از «جولان»

خبرگزاری قدس: به نوشته روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارنوت یک روز پس از برگزاری جلسه ویژه برای همبستگی با فلسطینیان در سازمان ملل و اقدام رئیس مجمع عمومی سازمان برای اهتزاز پرچم فلسطین و به گردن انداختن چفیه فلسطینیان، شش قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شده است.

این قطعنامه که A/7/1/L.8 نام دارد از سوی بیش از 35 کشور از جمله بحرین، بولیوی، کوبا، اکوادور، اندونزی، مصر، سوریه، اردن، لبنان، عربستان، نیکاراگوئه و دیگر کشورها مطرح شده است.

در این قطعنامه همچنین درخواست فوری برای بازگشت مذاکرات سازش میان سوریه و اسرائیل و همچنین لبنان و اسرائیل مطرح شده و خروج اسرائیل از اراضی اشغالی بلندی های جولان سوریه درخواست شده است.

این قطعنامه بیان می کند حضور رژیم صهیونیستی در بلندی های جولان و الحاق این اراضی یکی از موانع اصلی در دستیابی به صلح منطقه ای است. بر همین اساس طی رای گیری صورت گرفته، 103 موافق، 6 رای مخالف (کانادا، آمریکا، میکرونزی، جزایر مارشال، اسرائیل، پالائو) و 56 رای ممتنع به دست آمد.

نماینده رژیم صهیونیستی پس از این رای گیری با ابراز ناراحتی خود از نتیجه بدست آمده مدعی شد "این بی شرمانه است که برخی کشورها هنوز وجود اسرائیل را قبول نکرده اند و از مجمع عمومی سازمان ملل برای گسترش اتهامات بی پایه و اساس سوء استفاده می کنند."

در همین حین وزارت امورخارجه رژیم صهیونیستی برنامه ریزی می کند تا برای مقابله با قطعنامه های ضد اسرائیلی که قرار است پیش از اتمام دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در شورای امنیت به رای گذاشته شوند تلاش هایی صورت دهد.