جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 13 آذر 1395     
رونق گردشگری تالاب انزلی در پاییز

به گزارش صنعت نیوز، تالاب انزلی در فصل پاییز و زمستان همچون سایر مواقع سال از رونق خوبی برخوردار است.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: با توجه به شروع فصل مهاجرت پرندگان دریایی ، هم اکنون تالاب های استان گیلان، میزبان تعداد بی شماری از انواع پرندگان دریایی هستند.

رضا علیزاده افزود : سالهای اخیر شاهد افزایش ورود تورهای پرنده نگری به تالاب های استان گیلان و رونق طبیعت گردی در نیمه دوم سال بوده ایم.

وی در ادامه گفت: چهارم و پنجم آذر ماه کارگاه آموزشی و تور پرنده نگری در تالاب بجاق این استان برگزار شد.

ورود به این کلاس ها آموزشی و تور پرنده نگری برای عموم آزاد است و فرصت خوبی برای تورگردانان بخش خصوصی است تا با اطلاعات پرنده نگری آشنا شوند.

وی اذعان داشت: همچنین تور پرنده نگری نیز در تالاب بجاق واقع در شهرستان کیاشهر برای علاقه مندان برگزار خواهد شد.

علیزاده همچنین از اعلام فراخوان عکس پرندگان دریایی و مهاجر برای شرکت در نمایشگاه عکس پرنده نگری استان گیلان خبر داد.

به گفته وی، حضور پرندگان مهاجر سیبری و اروپای مرکزی برای زمستان گذاری در تالاب های استان گیلان، فرصت بسیار خوبی برای محققان، عکاسان و علاقه مندان به پرندگان دریایی است تا بتوانند از نردیک این پرندگان را مشاهده کنند.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در ادامه خاطرنشان ساخت: همچنین ورود پرندگان مهاجر به استان گیلان، ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی برای توسعه هر چه بیشتر گردشگری استان محسوب می شود.

وی اذعان داشت: تورهای پرنده نگری روز به روز در حال رونق گرفتن بیشتر هستند و برای برگزاری این تورها نیز هماهنگی های لازم با اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان به عنوان متولی اصلی گردشگری استان به عمل می آید.

علیزاده خاطرنشان کرد : در استان گیلان، تالاب های امیرکلایه در لاهیجان، کیاکلایه در لنگرود، بجاق در کیاشهر، استیل در آستارا و انزلی در بندر انزلی، مهمترین تالاب هایی هستند که در نیمه دوم سال میزبان پرندگان مهاجر زیادی خواهند بود.

وی اذعان داشت: اکثر تورهای پرنده نگری ، گردشگران را به یکی از تالاب های مذکور برای تماشای پرندگان انتقال می دهند.

این مقام مسئول در استان گیلان در خصوص وضعیت گردشگری تالاب انزلی گفت: تالاب انزلی در فصل پاییز و زمستان همچون سایر مواقع سال از رونق خوبی برخوردار است.

وی اذعان داشت: گشت دریایی در داخل تالاب با استفاده از قایق های کوچک تفریحی همچنان در این تالاب پررونق است.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، همچنین ماهیگیری را یکی دیگر از جاذبه های مهم گردشگری استان گیلان در نیمه دوم سال عنوان کرد و گفت: صبح ها و عصرها در موقع کشیدن تور صیادان پره، شاهد حضور تعداد زیادی گردشگر در کنار ساحل برای تماشای ماهیان صید شده و

خرید کردن در کنار دریا هستند.

وی همچنین از برگزاری سمینارها وهمایش های مختلف مرتبط با موضوعات تخصصی گردشگری در فصل پاییز و زمستان در استان گیلان خبر داد.