جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 13 آذر 1395     
راه اندازی ردیف دوم پالایشگاه فاز 20 و 21 پارس جنوبی

به گزارش صنعت نیوز، با ورود گاز از سکوی فاز 21 پارس جنوبی به پالایشگاه فازهای 20 و 21 ردیف دوم این پالایشگاه‌ها برای شیرین سازی گاز راه اندازی شد.

پس از پایان عملیات اجرایی ساخت ، نصب و تست خطوط لوله و انشعابات ردیف دوم شیرین سازی فازهای 20 و21  این بخش پالایشی آماده بهره برداری شده و بزودی با دریافت گاز از حوزه مخزنی فاز 21 به بهره برداری می رسد.

با آغاز تولید و ارسال تدریجی منابع گازی با ظرفیت یک میلیارد فوت مکعب از سکوی فاز 21، ردیف اول و دوم شیرین سازی فازهای 20 و21 ،هر کدام حدود 14 میلیون متر مکعب گاز را پس از فراوری، شیرین سازی و به شبکه سراسری ارسال می کنند.

پیش از این هم اولین ردیف پالایشگاه این فازها با استفاده از گاز ترش فازهای 6،7و8 پارس جنوبی به بهره برداری رسیده و به طور کامل آماده دریافت گاز از تاسیسات فراساحل سکوی فاز 21 شده بود.

بر پایه برنامه زمانبندی کارفرما و پیمانکاران پروژه درحال توسعه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی، دو سکو هر کدام با ظرفیت یک میلیارد فوت مکعب از حوزه فراساحل و 4 ردیف شیرین سازی پالایشگاه این فازها امسال به بهره برداری می رسد.

تا بهمن ماه امسال ردیف های سوم و چهارم شیرین سازی این فاز نیز پس از تکمیل عملیات راه اندازی و بهره برداری از سکوی 20 آماده تولید گاز می شوند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: