جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 13 آذر 1395     
4 اولویت مهم در برنامه ریزی آتی خودروسازان

به گزارش صنعت نیوز، در شرایطی که همچنان موضوع تولید خودروهایی با پلت فرم قدیمی از انتقادهای مطرح به صنعت خودرو است یک کارشناس صنعت خودرو می گوید خودروسازان باید به دنبال تغییرات اساسی و بنیادی در طراحی و کیفیت در تولید باشند.

امرالله امینی اظهار داشت : تحول در کیفیت ، رقابت پذیری ، صادرات و طراحی پلت فرم های جدید اولویت هایی است که همزمان باید در برنامه ریزی آتی شرکتهای خودروساز دیده  شود.

وی تصریح کرد : یکی از موضوعات مهم امروز در صنعت خودرو ، تغییر پلت فرم های تولید در شرکتهای خودروسازی است این در حالی است که در دنیا هر چند سال یکبار پلت فرم های تولیدی تغییر می کنند و بر اساس آن استانداردها و کیفیت های جدیدی تعریف و ایمن سازی خودروها صورت می گیرد.

وی تاکید کرد : از آنجا که متاسفانه در ایران ، طراحی پلت فرم ها و مدل های جدید هزینه بالایی را به همراه دارد اغلب شرکتها صرفا برخی تغییرات جزیی را بر روی مدل ها و پلت فرم های قدیمی ایجاد می کنند.

وی افزود : امروز خودروهایی که برخی از شرکتهای داخلی با عناوین مدل های جدید عرضه می کنند تنها برخی تغییرات جزئی بر روی پلت فرم های قدیمی است و اصولا پلت فرم های جدیدی طراحی نمی شوند.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد : در شرایطی که تولید خودرو در ایران انحصاری است و جریان تولید با حمایت دولت و معمولا جهت تامین بازار مصرف داخل صورت می گیرد از این رو اغلب شرکتهای خودروساز تلاشی در جهت طراحی پلت فرم های جدید و توسعه در این بخش نمی کنند هر چند باید قبول نمود که طراحی پلت فرم هزینه سنگینی را برای شرکتها به دنبال دارد .

امینی افزود : امروز در کشورهایی که به طور مدوام پلت فرم های جدید طراحی می کنند به جهت اینکه تولید در اسکیل بالا و اقتصادی است  هزینه چندانی را به شرکتها تحمیل نمی کند در حالی که  در ایران به دلیل عدم تیراژ اقتصادی تولید در شرکتهای خودروسازی،  این موضوع انگیزه ای را برای شرکتها ایجاد نمی کند.

وی با اشاره به تاثیر همکاری ها بر تحول در حوزه طراحی پلت فرم و عرضه مدل های جدید گفت : یکی از پایه های قراردادهای خودرویی طراحی مدل ها و پلت فرم های جدید است مسلما این جریان می تواند پایه تولید را گسترش داده و با افزایش تولید ، صادرات  خودرو نیز رونق خواهد گرفت.

 

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: