جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 13 آذر 1395     
ضرورت حذف واردات خودروهای ساخت آمریکا به ایران

به گزارش صنعت نیوز، میثم رضایی گفت: ممنوعیت واردات خودرو های ساخت امریکا کمترین پاسخ به تصویب تمدید قانون تحریم 10 ساله بر ضد ایران است.

میثم رضایی رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو  با اشاره به تمدید ده ساله " قانون تحریم های ایران در مجلس سنای امریکا افزود: جلوگیری از واردات خودروهای آمریکایی و نیز خودروهای برندهای آسیایی و اروپایی ساخت و مونتاژ شده در آمریکا کوچکترین کاری است که باید برای مقابله با این تحریم ها در این صنف انجام داد.

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو گفت : خودروهای مونتاژی غیر آمریکایی که در خاک این کشور تولید و مونتاژ می شود نیز همان خودروهایی آمریکایی مانند شورولت یا فورد است که فقط لباس آن تغییر کرده و با پوشش bmw و یا هوندا و ... وارد این کشور می شود و باید راهکاری مناسب برای جلوگیری از واردات این خودروها فکری اساسی شود.

رضایی اظهار داشت: بررسی تولید خودروهای با برند غیرامریکایی تنها در 5 ایالت امریکا نشان می دهد که این خودروسازان اروپایی و آسیایی برای 420 هزار و 738 امریکایی اشتغال ایجاد کرده اند.

وی افزود: ایالت های آلاباما، جورجیا، ایندیانا، می سی سی پی و تنسی از فعالیت خطوط تولید خودروسازان غیر امریکایی سالانه افزون بر 47.7 میلیارد دلار درآمدزایی برای کشور امریکا دارند.

شایان گفتن است اخیرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، طرحی دو فوریتی را برای جلوگیری از ورود خودروهای غیر امریکایی ساخت امریکا تهیه کرده اند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: