جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 14 آذر 1395     
صدور اخطاریه قطع آب بدهکاران فاضلاب

خبرگزاری تسنیم: تهران از معدود کلانشهرهای جهان است که با وجود ساز و کارهای نوین شهری، به طور کامل تحت پوشش شبکه فاضلاب نیست. چندسالی است که در مجموعه وزارت نیرو و زیر نظر شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و شرکت آب و فاضلاب تهران، تجهیز پایتخت به شبکه فاضلاب در دستور کار قرار دارد اما مسائل مختلفی موجب کندی اجرای این برنامه شده است.

در کنار پیچیدگی ساخت و ساز شهری در تهران و مشکلات حفر مسیرهای شبکه فاضلاب در میانه این شهر، عدم توجه مردم به ضرورت اتصال هر چه سریعتر پایتخت به شبکه فاضلاب از نظر ارتقای سلامت و افزایش بهره وری در استفاده از پساب های فاضلاب، موجب شده تا در سالهای اخیر ضریب پوشش فاضلاب در شهر تهران در مرز 40 تا 50 درصدی بماند.

مجموعه وزارت نیرو با اتخاذ تصمیمات و راهکارهای مختلفی چون تقسیط هزینه های وصل انشعابات فاضلاب، همراهی با مردم جهت زمان دار کردن بازپرداخت ها و همچنین باز گذاشتن دست مردم برای انتخاب پیمانکاران، تلاش کرده بود تا همراهی بیشتر مردم را به منظور تسریع در احداث خطوط فاضلاب و نصب انشعابات مربوطه بدست آورد، اما تمامی این راهکارها نیز نتوانست همراهی بخشی از مردم پایتخت را به دنبال داشته باشد.

شرکت آب و فاضلاب تهران نیز با استناد به آیین نامه های مربوطه در احداث شبکه فاضلاب پایتخت، اقدام به تهدید قطع انشعاب آب مشترکان بدحساب فاضلاب کرد. ارسال اخطاریه های قطع آب درب منزل پایتخت نشینان به حدی گسترده شده که اعلام اولیه قسط بندی هزینه های نصب انشعاب فاضلاب نیز همراه با اخطار قطع آب ارسال می شود.

در این اخطاریه ها فقط 3 روز به مشترکان آب فرصت داده می شود که نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت هزینه های نصب انشعاب فاضلاب اقدام کنند، در غیراین صورت به عنوان برخورد با مشترک بدهکار، آب مشترک قطع شده و نسبت به جمع آوری انشعاب آب مشترک اقدام خواهد شد.
 

صدور اخطاریه قطع آب بدهکاران فاضلاب
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: