جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 15 آذر 1395     
توطئه جدید صهیونیست‌ها برای حمله به مسجدالاقصی

خبرگزاری ایرنا: خبرگزاری فلسطینی معا امروز (دوشنبه) گزارش داد، پلیس رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته که ساعات یورش صبحگاهی شهرک نشینان صهیونیست و گردشگران خارجی را به مسجد الاقصی افزایش دهد.

به این ترتیب شهرک نشینان صهیونیست از ساعت هفت و نیم صبح تا 11 قبل از ظهر اقدام به یورش و تجمع در محوطه مسجد الاقصی می کنند.

در مقابل اداره اوقاف و امور و مقدسات اسلامی شهر اشغالی قدس به شدت با این تصمیم پلیس رژیم صهیونیستی مخالفت کرده است.

عزام الخطیب مدیر کل اداره اوقاف اسلامی شهر قدس در این باره گفت: این ابلاغیه به اداره اوقاف یک اقدام تحمیلی جدید از سوی راست های افراطی است که در تلاش برای بی ثباتی مسجد الاقصی هستند.

وی افزود: این اقدام رژیم صهیونیستی و شاخه امنیتی آن ممکن است منجر به اقدامات تحریک آمیز و آغاز تهاجم ها علیه فلسطینیان شود.

به گفته الخطیب، تصمیم اخیر پلیس رژیم صهیونیستی بیانگر اهداف پلید این رژیم برای تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی است و این تصمیم برای مسجد الاقصی خطرناک است و باید متوقف شود.

معا یادآوری شد که مقامات رژیم صهیونیستی به شهرک نشینان صهیونیست و گردشگران خارجی اجازه می دهند از سمت باب المغاربه که تحت سلطه اشغالگران رژیم صهیونیستی است، وارد محوطه مسجد الاقصی شوند.

ساعت ورود شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی در زمستان از 7 و نیم تا 10 صبح و یک ساعت بعد از نماز ظهر بود.

شهرک نشینان صهیونیست همه روزه در ظاهر برای اجرای مراسم تلمودی به محوطه مسجد الاقصی یورش می آورند و با دانشجویان علوم دینی فلسطینی در مسجدالاقصی و همچنین نمازگزاران درگیر می شوند.

در همین حال مقامات رژیم صهیونیستی نیز محدودیت هایی بر ورود فلسطینیان به مسجد الاقصی اعمال کرده اند.

یورش همه روزه شهرک نشینان صهیونیست با حمایت کامل پلیس رژیم صهیونیستی صورت می گیرد.