جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 15 آذر 1395     
ارتش سوریه یک محله دیگر را در «حلب» آزاد کرد

خبرگزاری ایرنا: خبرگزاری فرانسه، گروه مذکور اعلام کرد که ارتش سوریه پس از آزادسازی محله های 'کرم المیسر'، 'کرم القاطرچی' و 'کرم الطحان'، سحرگاه امروز (دوشنبه) محله 'قاضی عسکر' را در کنترل خود گرفت.

این گروه غیردولتی که مقرش در لندن است اضافه کرد: با این تحولات، محله بزرگ 'الشعار' حلب نیز اکنون در محاصره نیروهای ارتش سوریه است و احتمالا به زودی از اشغال گروه های مخالف (تروریست ها) خارج خواهد شد.

چنانچه الشعار آزاد شود، ارتش سوریه 70 درصد شرق حلب معادل دو سوم این بخش را در کنترل خود خواهد داشت.

گروه های تروریستی از چهار سال قبل شرق حلب را اشغال و مردم آن را به اسارت خود درآورده و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

رامی عبدالرحمن ناظر حقوق بشر سوریه اعلام کرد که صدها نفر از ساکنان مناطق شرق حلب که جدیدا (از دست تروریست ها) آزاد شده اند به مناطق غربی این شهر رفته اند.

این گروه برآورد کرده که طی روزهای اخیر، دست کم 50 هزار نفر از شرق حلب به مناطق تحت کنترل دولت یا کردهای سوریه در غرب و شمال حلب نقل مکان کرده اند.

ارتش سوریه عملیات جدید خود را برای آزادسازی حلب در تاریخ 15 نوامبر (25 آذر) آغاز کرد و طی این مدت مناطق وسیعی را از اشغال گروه های معارض و تروریست خارج کرده است.

شرق حلب از اواسط سال 2012 میلادی در نتیجه جنگی که گروه های مخالف مسلح در سوریه به راه انداختند، به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد که به ترتیب در کنترل مخالفان و دولت سوریه قرار داشت.