جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 15 آذر 1395     
کشف قرآن‌های بمب گذاری شده در موصل +عکس


آران نیوز: به نقل از خبرگزاری «کل العراق»، یک منبع امنیتی در موصل در گفت‌وگو با این رسانه خبری اعلام کرد: گروه تروریستی داعش عمدا نسخه‌های قرآن در روستای کنعوص را بمب‌گذاری کرده و آن‌ها را در خیابان‌‌ها و درب‌های ورودی منازل قرار داده است.
این منبع افزود: نیروهای امنیتی عراق تاکنون دهه‌ها نسخه‌های قرآن بمب‌گذاری‌شده را پیدا کرده‌اند که عناصر تکفیری ـ‌ تروریستی داعش صفحات داخلی این قرآن‌ها را کنده و به جای آن بمب قرار داده‌اند.
 
قرآن 
 
این برای نخستین بار نیست که داعش از قرآن‌های بمب‌گذاری‌شده استفاده می‌کند، این گروه تروریستی پیش از این نیز در شهرهای رمادی و دیاله عراق نیز با هتک حرمت کلام وحی، از قرآن‌های بمب‌گذاری‌شده استفاده کرده بود.
گروه تروریستی داعش با بمب‌گذاری کلام‌الله مجید، مساجد و مراکز دینی و عبادی و کشتار شهروندان بی‌گناه در موصول، حرمت اسلام و انسانیت را نقض کرده است.
فرماندهی نیروهای مشترک ارتش عراق، نهم آذرماه، آزادسازی روستای راهبردی کنعوس که در نزدیکی شهر موصل و در منطقه شرقاط قرار دارد را اعلام کرد.
عملیات آزادسازی موصل که از تاریخ ۲۶ مهر آغاز شده است، در حالی پی گرفته می‌شود که به گفته مقامات عراقی، نیروهای ویژه ارتش این کشور تا کنون حدود هزار تروریست را کشته‌اند.
ده‌ها هزار نفر از نیروهای ارتش و پلیس عراق با همراهی نیروهای بسیج مردمی و پیشمرگه‎های کُرد، از جهت‎های مختلف به سمت موصل در حال پیشروی هستند و به گفته ناظران، موفقیت‎ نیروهای عراقی فراتر از حد انتظار بوده‌ است.
حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق، وعده داده است موصل، دومین شهر بزرگ عراق، تا پایان سال جاری میلادی به طور کامل آزاد خواهد شد.