جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 15 آذر 1395     
صادرات 2.7 میلیارد دلار فراورده های معدنی در هفت ماه

به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان توسعه صنایع معدنی: در هفت ماه امسال 2.7 میلیارد دلار فرآورده و محصولات صنایع معدنی صادر شد.

مهدی کرباسیان رئیس سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی (ایمیدرو) در نشست خبری افزود: در این مدت یک میلیارد و 631 میلیون دلار محصولات فولادی، 511 میلیون دلار کنسانتره و کاتد مس، 140 میلیون دلار محصولات الومینیومی و 400 میلیون دلار هم سایر محصولات و فراورده های معدنی صادر شده است.

وی با اشاره به ظرفیت های خوب معدنی کشور و انجام سرمایه گذاری مطلوب در بخش عناصر کمیاب در یک سال اخیر گفت: در حوزه فولاد، الومینیوم، مس، روی، کروم، سنگ های تزئینی و سیمان کشور از ظرفیت های خوبی برخوردار است و با توجه به دسترسی به انرژی ارزان و فراوان، ترکیب گاز با مواد معدنی و تولید محصولات متنوع می تواند ارزش افزوده بالایی برای کشور ایجاد کند.

کرباسیان از طرح الکترود گرافیکی به عنوان یکی از طرح ها خوب اشاره کرد و افزود: شرکت های المانی، ایتالیایی و اتریشی برای تامین تجهیزات مورد نیاز این طرح که بالغ بر 110 میلیون یورو است، رقابت می کنند تا از طریق بانکهای پشتیبان خود از این فرصت استفاده کنند.

وی گفت: تاکنون یک طرح از 7 طرح فولادی به بهره برداری رسیده و اهن اسفنجی 3 طرح دیگر هم تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

کرباسیان همچنین به برگزاری دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران با محوریت توسعه و سرمایه گذاری در روزهای 20 و 21 اذر در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما اشاره کرد و افزود: 64 شرکت خارجی از جمله تعدادی از شرکت های بین المللی صاحب نام و معتبر در حوزه معدن و صنایع معدنی و 105 نفر از مدیران و متخصصان و کارشناسان این حوزه از 17 کشور در این همایش حضور خواهند داشت.

وی گفت: پروژه های قابل عرضه برای سرمایه گذاری در روز همایش با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت معرفی می شود.

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی (ایمیدرو) افزود: طی برنامه ششم توسعه 50 میلیارد دلار سرمایه خارجی در بخش معدن و صنایع معدنی کشور جذب می شود.

وی گفت: برای رسیدن به تولید 55 میلیون تن فولاد در افق 1404 نیازمند 30 میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه های مختلف این بخش از معدن تا زنجیره های پائین دست هستیم.

وی گفت: همچنین باتوجه به منابع سرشار نفت و گاز در کشور ظرفیت لازم برای سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری دربخش معدن و صنایع مس و الومینیوم همچنین 10 میلیارد دلار هم در سایر حوزه های معدنی وجود دارد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: