جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 15 آذر 1395     
همکاری ایران و المان برای تکمیل زنجیره ارزش در پتروشیمی

به گزارش صنعت نیوز، مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران از همکاری مشترک با شرکت لورگی آلمان برای احداث واحد پلی پروپیلن خبر داد.

علی محمد بساق زاده به شانا گفت: با هدف تکمیل زنجیره ارزش برنامه‌ریزی دقیقی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران شده است که از جمله آن باید به همکاری با شرکت لورگی برای ساخت واحد پلی پروپیلن در مشارکت با شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی اشاره کرد.

وی همکاری مشترک لورگی در ساخت واحد پلی پروپیلن را نخستین همکاری ایران در تولید این محصول دانست.

پیش از این مرضیه شاهدایی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به مجوز شورای اقتصاد برای سرمایه گذاری و احداث واحد 120 هزار تنی تولید پروپیلن از متانول گفته بود: ظرفیت این واحد با همکاری شرکت لورگی آلمان به 500 هزار تن افزایش می یابد.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اعلام جزئیات این همکاری گفت: شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی اقدام به احداث و تولید واحد تولید پلی پروپیلن به شکل آزمایشی کرده است که با تصمیم شرکت ملی صنایع پتروشیمی قرار است میزان تولید در این واحد به 120 هزار تن در سال افزایش یابد.

وی ادامه داد: برنامه ریزی کنونی ما افزایش تولید پلی پروپیلن در شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی تا 500 هزار تن در سال است که در این جهت با شرکت‌های خارجی از جمله لورگی مذاکره شده است تا این ظرفیت محقق شود.

واحد نیمه صنعتی تولید پلی پروپیلن شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در مرکز اراک قرار دارد که ساخت آن از مهر 1391 آغاز شده و شهریور افتتاح شد.

ظرفیت اسمی تولید پروپیلن کشور تا سال 92 حدود 965 هزار تن بوده است که افزایش ظرفیت تولید پروپیلن کشور در برنامه ششم توسعه حدود چهار میلیون تن در نظر گرفته شده است.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته، ظرفیت تولید پروپیلن تا پایان برنامه هفتم توسعه به حدود هشت میلیون تن خواهد رسید.