جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 15 آذر 1395     
ساخت 6 دستگاه لیزر پزشکی در کشور

به گزارش صنعت نیوز، رئیس مرکز تحقیقات کاربرد لیزر پزشکی گفت: در حال حاضر شش دستگاه برای پروستات، دستگاه ادراری، پوست، دردهای مفصلی و دندان پزشکی ساخته شده است.

محمد رزاقی افزود: در گذشته دستگاه درمان پروستات با لیزر از خارج تهیه می شد و علاوه بر دستگاه، فیبر آن نیز وارداتی بود که این مسئله باعث می شد هزینه درمان پروستات برای بیماران گران تمام شود، بنابراین تصمیم گرفتیم نسبت به ساخت دستگاه لیزر برای درمان پروستات در کشور اقدام کنیم.

رزاقی با اشاره به فعالیت مرکز تحقیقات لیزر در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که از سال 84 آغاز شد، گفت: با تدوین اساسنامه این مرکز توانستیم زمینه های کاری برای بومی سازی دانش لیزر را با همکاری وزارت علوم و سایر مراکز علمی غیرپزشکی انجام دهیم.

وی از ساخت دو لیزر برای پروستات و سنگ شکنی مجاری ادراری با عنوان یک موفقیت در کشور نام برد که در سال 87 اتفاق افتاد و افزود: آنچه مسلم است اینکه جاذبه لیزر در بین مردم و پزشکان روز به روز در حال افزایش است.

رئیس مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در پزشکی با اشاره به تدوین نقشه راه لیزر در کشور که با همکاری دست اندرکاران علوم پزشکی و غیرعلوم پزشکی در سال های 89و90 تهیه شد، افزود: در حال حاضر معاونت علمی ریاست جمهوری تصمیم گرفته است برای حمایت از این روش جراحی نسبت به تامین هزینه دستگاه لیزر برای بیمارستان ها بین 60تا70 درصد آن را متقبل شود.

رزاقی با بیان اینکه در حال حاضر وارد عرصه های نوین لیزر در پزشکی شده ایم، افزود: تشخیص بیماری ها با لیزر باعث می شود مدت زمان تشخیص کوتاه شود و همین مسئله باعث می شود نسبت به اتخاذ روش های بهتر برای درمان بیماران اقدام شود.

دومین سمینار کاربرد لیزر در اورولوژی در روزهای 18 و 19 آذر در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.