جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 15 آذر 1395     
وقت کشی در شماره گذاری موتورهای کاربراتوری با هدف نابودی صنعت موتورسیکلت در کشور

 به گزارش صنعت نیوز، خبر شماره گذاری بیش از نیم میلیون موتورسیکلت کاربراتوری آن هم پس  از گذشت حدود دو ماه از اجرایی شدن مصوبه دولت مبنی بر توقف شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری همچنان انتقادهایی را از سوی دستگاههای متولی به دنبال دارد .در شرایطی که معاون سازمان محیط زیست بر لزوم اخذ مصوبه دولت برای تولید و شماره گذاری موتورهای کاربراتوری تاکید می کند ، رئیس سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت ضمن اشاره بر اخذ مجوز شماره گذاری این موتورها ، هر گونه ممانعت در جریان شماره گذاری موتورهای کاربراتوری را خلاف قانون دانسته و انتقادات مطرح در این جریان را به نوعی وقت کشی در این راستا اعلام می کند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت در این راستا  اظهار داشت : زمانی که یک کارشناس از محیط زیست مصوبه دولت را زیر سوال می برد چه انتظاری داریم که سرمایه گذار خارجی وارد ایران شود ؟

ابوالفضل حجازی  با اشاره به اینکه صنعت موتورسیکلت در این روزها مظلوم واقع شده است ، افزود : هر گونه مخالفت با مصوبه قانونی شماره گذاری موتورهای کاربراتوری مسلما با هدف نابودی صنعت موتورسیکلت کشور خواهد بود.

وی تصریح کرد : در راستای مصوبه دولت ، وزیر صنعت و معدن طی نامه ای به وزیر کشور دستور شماره گذاری موتورسیکلت های کابراتوری را ابلاغ کردند اما این انتقادها و موانعی که ایجاد می شود صرفا وقت کشی است و هدف این است که صنعتی که تاریخچه 50 ساله دارد را نابود نمایند.

وی تاکید کرد : صنعتگری که حدود 2 ، 3 سال قبل محصولی را وارد کرده و به دلیل بدی بازار در انبارها باقی مانده است چه گناهی نموده  که در این مساله این نوع برخوردها صورت می گیرد.

وی گفت : مگر می شود قانونی در کشور مصوب شود اما یک کارشناس با اجرای آن مخالفت کند، آیا با این روند سنگ بر روی سنگ باقی خواهد ماند ؟

وی با اشاره به قانون شکنی مسلم در جریان ممانعت از شماره گذاری  موتورهای کاربراتوری افزود : زمانی که انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت در راستای قانون و مصوبه دولت اعلام نموده که از ابتدای سال آمادگی ورود موتورهای انژکتوری را به بازار دارد ، چرا می خواهند یک شبه صنعت موتورسیکلت کشور را نابود کنند؟

رئیس سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت  تصریح کرد : صحبت های مطرح در خصوص تایید مجوز شماره گذاری در هیات دولت ، خلاف قانون بوده و صرفا با هدف وقت کشی و نابودی صنعت موتورسیکلت است.

حجازی افزود : هر گونه ممانعت از شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری خلاف قانون بوده و موجب نابودی صنعت موتورسیکلت کشور خواهد شد.

آغاز بیکاری گسترده در صنعت موتورسیکلت

وی با اشاره به آغار بیکاری در صنعت موتورسیکلت گفت : ظرف مدت 70 روز گذشته ، بیش از 5 هزار نفر شاغل در صنعت موتورسیکلت کشور بیکار شدند که  در صورتی که این جریان ادامه یابد تا ماه آینده تعداد بیکاران در این صنعت به 20 هزار نفر خواهد رسید.

وی در خصوص تولید موتورسیکلت های انژکتوری اظهار داشت :  باید منابع مالی برای ورود و تولید این موتورهای تامین شود تا بتوان در این زمینه اقدام کرد زمانی که کالاها در کارخانه ها تبدیل به پول نشده است چه انتظاری می شود از تولیدکنندگان داشت.

پیش بینی سالی پرتنش در صنعت موتورسیکلت ایران

وی گفت : با شرایطی که ایجاد شده پیش بینی می شود سال آینده تنش وسیعی در صنعت موتورسیکلت کشور داشته باشیم و مشخص نیست که در سال آتی تولید موتورهای انژکتوری چه سرانجامی داشته باشد.

 

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: