جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 16 آذر 1395     
شناسایی شبکه گسترده قمارآنلاین در کشور

خبرگزاری میزان: سردار کمال  هادیانفر رئیس پلیس فتا درحاشیه نشست پی جویی کارآمد و مؤثر جرائم سایبری، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نشست طی دو روز برگزار می شود که امیدواریم با برگزاری این نشست ها در رسیدگی به جرائم سایبری اقدامات مفیدی را انجام دهیم.

وی در خصوص ساماندهی کانال هایی با بیش از 5 هزار کاربر اظهار داشت: ساماندهی این کانال ها طبق مصوبه  شورای عالی فضای مجازی انجام می شود و کانال هایی که بیش از 5 هزار عضو دارند شناسایی و ساماندهی خواهند شد.

رئیس پلیس فتا در ادامه گفت: برای اینکه هویت افرادی که در فضای مجازی و درکانال ها بیش از 5 هزار عضو دارند شناسایی شود سایتی آماده شده که تا 10 روز آینده فعال خواهد شد.

هادیان بیان کرد: درحال  حاضر 30 میلیون تشابه اسمی یا مجهول الهویه در ثبت نام های سیم کارت وجود دارد که 20 میلیون از آنها ساماندهی شده و هویت  10 میلیون از آنها مشخص می شود.

وی اظهار داشت: در تلگرام کانال هایی که مرتکب جرم وتخلف می شوند توسط پلیس فتا رصد می شود و در مسیر فیلترینگ قرار می گیرد. امروزه 20 درصد از جرائم در اینستاگرام اتفاق می افتد که پلیس فتا این مشکلات را نیز برطرف می کند.

رئیس پلیس فتا با اشاره به برداشت‌های غیر مجاز بانکی گفت: 60 درصد از تخلف ها مربوط به برداشت‌های غیر مجاز است که امسال این تخلف ها به 36 درصد کاهش پیدا کرده و 86 درصد پرونده ها توسط پلیس فتا بررسی می شود.

هادیان در خصوص جرائم قماربازی و شرط بندی بیان داشت: اخیرا شبکه های گسترده قمارآنلاین شناسایی شده که تخلف 23 میلیاردی از آنها ضبط شده است. درحال حاضر 3 هزار و 323 سایت و کانال در حوزه قماربازی شناسایی شده اند که 248 پرونده قضایی از آنها تشکیل شده و و 184 متهم را دستگیر کرده ایم.

وی در پایان گفت: برای کاهش این تخلفات رسانه ملی باید در این حوزه همکاری های خوبی را برقرار کند.